LT   |   EN      Mano KU   |
Klaipėdos universiteto studentas – pasiekė rekordą
24-09-2018

Rugsėjo 21-ąją, minėdami dieną be automobilio, 6 Klaipėdos universiteto (KU) studentai dalyvavo lenktynėse. 7 kilometrų 200 metrų distanciją, rytinio piko metu, jie įveikė skirtingais būdais: autobusu, elektromobiliu, mikroautobusu, dviračiu, automobiliu, o bėgte finišą pasiekęs studentas tapo rekordininku.

Startavę Smiltelės autobusų stotelėje dalyviai susitiko prie Klaipėdos universiteto. Pirmasis finišavo studentas vykęs miesto autobusu.

„Užtrukau beveik 22 minutes, tiksliau 21 min 59 s. Iš Smiltelės stotelės pajudėjome 7.45 val. Kadangi lenktynes laimėjau, patariu ir kitiems važiuoti miesto autobusais. Tai greičiausias būdas net ir piko metu pasiekti tikslą“, – tikino lenktynes laimėjęs Davidas Martirosianas, KU studijuojantis informatiką.

Antroji, mindama dviratį, finišavo Saulė Medelytė. Nuo laimėtojo ją skyrė vos kelios sekundės.

„Atsilikau 12 sekundžių! Mindama nuolat mačiau, kad autobusas važiuoja šalia, o tai labai motyvavo.

Tačiau dviračių takas nebuvo visur labai geras, pavyzdžiui, Baltijos prospekte, grindinys – prastas, tad negalėjau skubėti“, – pasakojo S. Medelytė, KU studijuojanti ekologiją.

Mergina lenktynėse dalyvavo ne pirmą kartą. Pernai tokį patį atstumą ji taip pat įveikė dviračiu.

„Šią transporto priemonę renkuosi dažnai, nes labai patogu: išėjusi iš namų galiu iškart važiuoti, nereikia eiti iki stotelės, laukti autobuso ir iki pat universiteto durų galima numinti, prie pat palikti dviratį, tam yra skirtos vietos“, – tikino S. Medelytė.

Trečiasis finišą pasiekė elektromobiliu važiavęs lenktynių dalyvis. Atstumą jis įveikė per 23 min ir 19 s. Kadangi elektromobiliai gali važiuoti A raide pažymėta juosta, rytinės spūstys piko metu problemų nesukėlė.

Studentas važiavęs mikroautobusu finišavo po 24 min ir 27 s. Jis užėmė ketvirtąją vietą.

„Šiandien atvykau mikroautobusu, nors kasdien renkuosi autobusą. Ir nors dauguma jų vengia, aš manau, kad tai ne tik ekonomiškiausias ir greičiausias variantas, bet dar ir turintis šiokio tokio šarmo – juk kaskart nežinai, ką autobuse gali sutikti, pamatyti“, –  šypsojosi Vladislavas Račkovskij, KU studijuojantis ekonomiką.

Automobiliu distanciją įveikusi studentė atvyko priešpaskutinė ir tikino, jog tai lėmė rytinės spūstys gatvėse.

„Visada važiuoju mašina, tad ir šiandien pasirinkau ją. Ryte spūstys buvo didelės, tad atvažiavau priešpaskutinė. Dar sugaišau laiko, kol pėsčiomis atėjau iki Universiteto stotelės, nes automobilį palikti reikėjo „Studlendo“ mašinų aikštelėje“, – pasakojo Vaiva Makarauskaitė, KU studentų sąjungos prezidentė, studijuojanti Lietuvių filologiją ir režisūrą.

Paskutinis lenktynių finišą pasiekė bėgikas Eligijus Toleikis. 7 km ir 200 metrų atstumą jis įveikė per 33 minutes ir tapo rekordininku. Pasak lenktynių organizatorių, tai – geriausias rezultatas per visą šių lenktynių istoriją.

„Tai greičiausias bėgikas kada nors dalyvavęs mūsų rengiamose lenktynėse.  Šiandien buvo pasiektas rekordas ir mes juo labai džiaugiamės. Šiemet lenktynės vyko 9 kartą. Kitąmet bus jubiliejinės, tad reikės sugalvoti ką nors ypatingo“, – žadėjo VšĮ „Klaipėdos keleivinio transporto“ vadovas Gintaras Neniškis.

Rekordininku tapęs KU mechanikos inžineriją 3 kurse studijuojantis E. Toleikis, savo rezultatu nebuvo patenkintas.

„Kitais metais atsigriebsiu. Tikėjausi geresnio rezultato ir šiuo, jei atvirai, nusivyliau. Kadangi daug treniruojuosi, rengiuosi vasarą dalyvauti bėgimo maratone, tikrai galėjau atbėgti greičiau“, – kalbėjo rekordo savininkas E. Toleikis.

Studentų lenktynės Klaipėdos universitete surengtos 9-ąjį kartą. Jas organizuoja KU Studentų sąjunga kartu su VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“.

Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas laikinai einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas sveikina visus lenktynių dalyvius bei skatina kuo daugiau studentų rinktis aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą.

„Judriosios savaitės renginiai universitete vyksta ne pirmus metus. Mes esame už sveiką gyvenseną, judėjimą, fizinį aktyvumą. Juolab, kad Klaipėda – sveikas miestas, o Klaipėdos universitete sveikatos mokslai yra vieni iš stipriausių,“ – kalbėjo l. e. p. rektorius.

Judrioji savaitė minima visoje Europoje, tad kasmet rugsėjo 16-22 d. vyksta įvairūs renginiai, akcijos, skatinančios rinktis aktyvų gyvenimo būdą, ekologiškas transporto priemones, daugiau laiko leisti lauke bei taip tausoti savo sveikatą.