LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedroje – Laplandijos akcentai

2016 m. rugsėjo 23 d. Klaipėdos universitete vyko iškilminga garbės daktarų vardų dviem profesoriams iš Suomijos – Helenai Leino-Kilpi iš Turku universiteto ir Kyosti Urponenui iš Laplandijos universiteto – suteikimo ceremonija. Šiame straipsnyje plačiau pristatomas profesoriaus K. Urponeno bendradarbiavimas su KU Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedra ir šios partnerystės reikšmė socialinio darbo mokslui bei praktikai.

Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros bendradarbiavimas su Laplandijos universitetu, kuris įsikūręs ant poliarinio rato išsidėsčiusiame Rovaniemi mieste (tame pačiame, kur reziduoja Kalėdų Senelis), prasidėjo 2004 metais. Tada Laplandijos, Vilniaus, Kauno Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetai vykdė bendrą projektą, kurio tikslas – remiantis Suomijos patirtimi rengti socialinio darbo mokslo daktarus Lietuvai. Dėl mokslo krypčių Lietuvoje reglamentavimo ypatumų mokslininkams iki šiol nėra galimybės įgyti socialinio darbo daktaro laipsnio. Taigi šis projektas buvo puiki proga jauniems klaipėdiečiams, socialinio darbo katedros absolventams rengti disertacijas užsienyje ir kartu su kolegomis iš Vilniaus bei Kauno tapti pirmaisiais socialinio darbo daktarais mūsų šalyje. Šia proga jau pasinaudojo keturi KU absolventai, iki šiol dirbantys socialinio darbo katedroje ir sėkmingai derinantys paskaitas studentams, mokslinius tyrimus bei praktinę veiklą: dr. Brigita Kreivinienė, Socialinio darbo katedros docentė ir Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriaus vedėja, dr. Dalia Puidokienė, Socialinio darbo katedros lektorė, Klaipėdos socialinės ir psichologinės paramos centro įkūrėja bei vadovė, dr. Valdas Rimkus, Socialinio darbo katedros vedėjas ir Klaipėdos rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistas, dr. Sonata Mačiulskytė, Socialinio darbo katedros docentė ir KU Sveikatos mokslų fakulteto prodekanė. Šio projekto kuratorius ir visų keturių minėtų mokslo daktarų vadovas Laplandijos universitete buvo prof. K. Urponenas, iki šiol tęsiantis pradėtą projektą, siekdamas užtikrinti socialinio darbo, kaip mokslo, tęstinumą ir puoselėti tradicijas tiek Lietuvoje, tiek Suomijoje. Šiemet dar du jauni KU Socialinio darbo katedros absolventai, nuo šių metų tapę ir dėstytojais, Liudas Andrikis, Klaipėdos priklausomybės ligų centro direktorius, ir Marina Popova, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Infocentro migrantams Klaipėdoje direktorė, pradės rengti daktaro disertacijas Laplandijos universitete.

Jaunų mokslo daktarų įsiliejimas į kolektyvą suteikia naujų tobulėjimo galimybių ir iškelia naujų idėjų. Patirties turinčių profesorių ir jaunų mokslininkų bendradarbiavimas gali tapti tvirtu pamatu ateities darbams. Socialinio darbo katedros įkūrėjos ir ilgametės vedėjos prof. Elvyros Acienės bei kitų dėstytojų įdirbis bendradarbiaujant su Mančesterio universitetu Anglijoje, kitais užsienio partneriais, prof. K. Urponeno ir Laplandijos universiteto patirtis bei pagalba sudarė puikias sąlygas Klaipėdoje stiprinti socialinio darbo studijų programą ir formuotis stipriai socialinio darbo mokyklai. Šio bendradarbiavimo rezultatai matomi ir Lietuvos mastu. Bene didžiausias ir informatyviausias pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas „U-Multirank“ šiemet paskelbtame 2016–2017 m. universitetų reitinge, kuriame vertinti daugiau nei 3250 fakultetų ir 10 700 studijų programų, socialinį darbą Lietuvoje pataria studijuoti Lietuvos edukologijos universitete, Kauno kolegijoje, Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Klaipėdos universitete arba Mykolo Romerio universitete. Į penketuką nepateko VDU, Marijampolės kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija ir Vilniaus universitetas. Žurnalo „Reitingai“ 2015 m. gruodžio mėnesio numeryje paskelbtuose Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programų reitinguose Klaipėdos universiteto socialinio darbo programa pateko į geriausiųjų trejetukus tiek bakalauro, tiek magistro pakopose. Už tokius vertinimus Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedra dėkinga ne tik visiems savo dėstytojams bei studentams, bet ir partneriams iš užsienio, ypač Laplandijos universitetui ir prof. K. Urponenui. Todėl garbės daktaro laipsnio suteikimas yra katedros ir viso Klaipėdos universiteto įvertinimas bei padėka šiam iškiliam mokslininkui.