LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universiteto robotas – Europos čempionas
04-12-2017

Klaipėdos universiteto Robotikos klubas toliau sėkmingai skina pergales tarptautinėse varžybose. Šį kartą klubo komanda – klubo vadovas Olegas Lyanas, elektros inžinerijos studentas Augustas Gedgaudas, Darius Vaitiekus ir „Versmės“ progimnazijos moksleivis Žygimantas Gedgaudas – iškovojo pirmą vietą tarptautinėse robotų rungtynėse, didžiausiame Europoje renginyje „Robotex 2017“. Kartu su robotu „Vytis 3“ jie nugalėjo 3 kg sumo kategorijoje ir vyks į Japoniją, kur dalyvaus pasauliniame renginyje su nacionaliniais ir tarptautiniais rungtynių čempionais „Internetional Robot Sumo Tournament 2017“. Trumpai apie tai, kas yra robotika, apie sėkmę varžybose ir lūkesčius Japonijoje papasakojo vienas nugalėtojų, KU Robotikos klubo vadovas Olegas Lyanas.

Europos čempionai

Pasak KU Robotikos klubo vadovo Olego Lyano, pergalė „Robotex 2017“ yra labai svarbi, nes šis renginys yra didžiausias Europoje. Todėl KU Robotikos klubas gali drąsiai vadintis Europos čempionais.

O. Lyanas beveik nesitikėjo, kad fortūna nusišypsos būtent 3 kg kategorijoje. Tačiau sėkmę lėmė gerai paruoštas robotas. „Jis tiesiog degino priešininkų variklius ir lėtai jėga išstumdavo priešininkus. Šis laimėjimas kol kas yra geriausias Baltijos šalyse“, – sako KU Robotikos klubo vadovas.

Greitis, jėga ir protas

Robotika – tai mokslo šaka, susiejanti tris mokslus: elektronikos ir automatikos, mechanikos ir informatikos inžineriją. Klaipėdos universitete Robotikos klubas savo veiklą pradėjo 2007 metais. Tuo metu Olegas Lyanas buvo pirmakursis studentas. Klaipėdos universiteto Robotikos klubas gali pasigirti medalių, taurių ir diplomų gausa. O. Lyano teigimu, pergales lemia robotų kovų patirtis.

„Kadangi kovota daugybę kartų, įgyta patirties įvairiose varžybose su skirtingais priešininkais, komanda nesunkiai įvertino savo trūkumus įvairiais aspektais – inžinerinės konstrukcijos, elektronikos ar programos. Visko numatyti kompiuterio ekrane neįmanoma, daug kas paaiškėja tiesiog per varžybas. Vykstant kovai tenka stebėti, kaip susiduria mažos ir galingos lekiančios dėžutės su skutančiais, skylančiais peiliais“, – pasakojo O. Lyanas ir pridūrė, kad varžybose svarbiausia – gerai „palįsti“ po priešininku, nes tai padeda jį „nukelti“ nuo ratų. Toliau viską lemia greitis, jėga, protas ir konstrukcijos standumas.

Tikslai Japonijoje

KU Robotikos klubo atstovai į Japoniją vyks išsikėlę didelius tikslus. O. Lyanas ir A. Gedgaudas varžyboms ruošiasi jau dabar. Vaikinai tobulina robotą, su kuriuo ir tikisi laimėti prizines vietas. Japonijoje nebus lengva pasiekti pergalę, nes ten susirinks nacionaliniai ir regioniniai čempionai iš viso pasaulio.

Klaipėdos universiteto Robotikos klubas Japonijoje atstovaus Baltijos šalims, taip pat dalyvaus ir Kauno technologijos universiteto atstovai.

 

Tekstas: Aida Plytnykaitė