LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universiteto rektorius ir Tarybos pirmininkas lankėsi Norvegijos mokslo ir technologijos universitete
04-05-2017

Klaipėdos universiteto rektorius ir Tarybos pirmininkas lankėsi Norvegijos mokslo ir technologijos universitete

Gegužės 2 d. Klaipėdos universiteto rektorius prof. Eimutis Juzeliūnas ir Tarybos pirmininkas – AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika lankėsi Norvegijos mokslo ir technologijos universitete (NMTU).

NMTU yra pagrindinė Norvegijos aukštojo mokslo institucija technologijų sityje, rengianti inžinierius. Universitetas siūlo ir kelias profesinių studijų programas, rengia gamtos ir socialinių mokslų specialistus, pedagogus, humanitarus, medikus bei medicinos mokslų profesionalus, ekonomistus, finansininkus, administratorius, architektus ir menininkus.

Universitete veikia 9 fakultetai ir 56 katedros, mokosi 39 700 studentų, kurių net pusė studijuoja gamtos ir technologijų mokslus. Universiteto miesteliai yra išsidėstę 14-oje skirtingų vietų. Klaipėdos universiteto vadovai lankėsi viename iš NMTU centrų, kuris įsikūręs Ålesundo uostamiestyje ir siekia tapti vienu stipriausių jūrinio profilio centrų. Čia, pasak KU rektoriaus prof. E. Juzeliūno, sukauptas didelis jūrinio mokslo ir jūreivystės potencialas, įkurtos modernios laboratorijos, vystomi sveikatos mokslai.

Susitikime su KU rektoriumi ir Tarybos pirmininku dalyvavo NMTU prorektorė Annik Magerholm Fet, su kuria aptartos bendradarbiavimo vykdant įvairius mokslo ir tyrimų projektus galimybės, dėstytojų ir studentų išvykimo stažuotis sąlygos. Susitikime dalyvavo ir verslo kompanijos, užsiimančios laivų statyba, remontu, priežiūra: „Fiskerstrand Holding AS“ vadovas Rolf Fiskerstrand. A. Šileikos teigimu, Klaipėdos universitetui stiprinant ir puoselėjant jūrinių mokslų bei technologijų kryptį, svarbu surasti lyderio pozicijas užimantį jūrinės krypties užsienio universitetą partnerį, su kurio pagalba galima būtų vykdyti kardinalius kokybinius pokyčius KU studijų srityje: vykdant bendras studijų programas, mokslo projektus, dalijantis sukaupta bendradarbiavimo su verslu patirtimi.

Klaipėdos universiteto vadovai supažindino su aukštosios mokyklos moksline veikla, jūriniu slėniu, augančia SGD rinka, paminėjo, kuriuose projektuose dalyvaujama. Birželio 8–9 dienomis Norvegijos mokslo ir technologijos universiteto vadovai, mokslininkai, verslo kompanijų atstovai planuoja atvykti ir iš arčiau susipažinti su Klaipėdos universitetu, aptarti bendros studijų programos, mokslinių tyrimų ir projektų vykdymo galimybes. Vizito metu jie lankysis Klaipėdos uoste, laivų statykloje, žuvininkystės laboratorijoje ir Jūrų muziejuje.