LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universiteto „KARJEROS DIENOS’2016“

„Karjeros dienos 2016“ – metas pradėti planuoti savo ateitį!

Darbo rinka nuolat kinta, keičiasi ir darbo vietų pobūdis, specialistų paklausa. Konkurencija tarp potencialių darbuotojų vis didėja, todėl tas, kuris bus parengęs savo karjeros planą, planuos kiekvieną karjeros žingsnį, bus pranašesnis už pasikliaujantįjį tik savo intuicija. Pagrindinė taisyklė planuojant karjerą – tiksliai suvokti savo lūkesčius ir galimybes.

Siekdamas padėti moksleiviams ir studentams apsispręsti, kokiu keliu eiti planuojant savo ateitį, Klaipėdos universitetas spalio 10–13 dienomis pirmą kartą organizuoja tris dienas truksiančias „Karjeros dienas 2016“. Pažinti savo karjeros galimybes padės įvairūs seminarai, susitikimai ir paskaitos su karjeros aukštumas pasiekusiais įmonių vadovais, tokiais kaip Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gintautas Kvietkauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, AB „Vakarų laivų gamykla“ personalo direktorė Ala Minkevičienė bei „Swedbank“ karjeros konsultantas Nerijus Gražulis.

Moksleiviai turės galimybę susitikti su KU studentais, kurie studijuoja pagal mokinius dominančią studijų programą, gauti daug naudingos informacijos. Tuo metu jų mokytojai galės dalyvauti seminare pedagogams KU Tęstinių studijų institute, jiems bus teikiami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Pretenduojant į naują darbo vietą, patartina susirinkti kuo daugiau informacijos apie bendrovę ir įvertinti, ar būsimo darbuotojo asmeninės savybės atitinka įmonės viziją, politiką ir kuriamą įvaizdį. Tai „Karjeros dienose 2016“ lankytojai galės padaryti vyksiančioje kontaktų mugėje, kurioje turės galimybę ne tik pabendrauti su didžiųjų Klaipėdos uosto ir miesto įmonių atstovais, bet ir palikti jiems savo gyvenimo aprašymus ar pasikonsultuoti dėl karjeros galimybių šiose įstaigose. Mugėje dalyvausiantys kariai mokiniams suteiks informacijos apie savanorišką tarnybą. „Šiemet „Karjeros dienų 2016“ renginiai vyks ir universiteto fakultetuose, o renginių ciklo orientacinė auditorija nebeapsiriboja tik universiteto studentais, bet apima ir absolventus, moksleivius bei mokytojus,“ – teigė vienas iš organizatorių Studentų reikalų skyriaus vedėjas Darius Rekis.

Karjeros klausimais studentai universiteto Studentų reikalų skyriuje konsultuojami nuolat. Čia yra įvairios su tuo susijusios informacinės medžiagos, specialistai dalijasi KU socialinių partnerių darbo pasiūlymais. Pasak D. Rekio, skyrius du kartus per metus organizuoja nemokamus seminarų ciklus universiteto studentams karjeros klausimais. „Šio semestro 5 seminarų ciklo pradžia numatyta jau spalio 25 d. Be to, universitete veikia virtuali Karjeros valdymo ir informavimo sistema – KVIS, kuria universiteto studentai gali naudotis nemokamai prisiregistravę portale www.karjera.lt“, – teigė D. Rekis.