LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universiteto ir Karinių oro pajėgų ekspedicija Rėkyvos ežere
15-05-2018

2019 m. Karinės oro pajėgos minės 100-ąsias Lietuvos karo aviacijos metines. Vienas iš artėjančio jubiliejaus akcentų – ekspedicija Rėkyvos ežere. Ekspedicija buvo vykdoma 2018 m. gegužės 7 – 11 d. Ekspedicijos metu ežere buvo ieškoma 1930 metais sudužusio Lietuvos kariuomenei priklausiusio lėktuvo „Letov Š-20L“ likučių.

Pirmojo ekspedicijos etapo metu grupė mokslininkų, vadovaujamų Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto prof. dr. Vlado Žulkaus, ant Rėkyvą sukausčiusio ledo ankstyvą pavasarį žvalgė ežero dugną magnetometru bei fiksavo metalo anomalijas – metalo sankaupas. Antrajame etape buvo vykdoma paieška po vandeniu, kurios metu ir buvo tikimasi iškelti į vandens paviršių lėktuvo „Letov Š-20L“ likučius.  Paieškos ekspedicijai po vandeniu vadovavo Klaipėdos universiteto Baltijos reginio istorijos ir archeologijos instituto mokslininkai, ekspedicijoje taip pat dalyvavo Karinių oro pajėgų ir Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai ir narai, Lietuvos šaulių sąjungos šauliai. Paieškai buvo naudojami kateris ir įvairūs metalo detektoriai, skirti darbui po vandeniu. Nors ir nebuvo rastas variklis, bet buvo rasta keletas metalinių ir medinių objektų, kurių kilmės ir paskirties nustatymui yra pasitelkti aviacijos specialistai ir aviacijos srities muziejininkai.

Ekspedicija baigta, bet taškas šioje istorijoje dar nepadėtas, paieška bus tęsiama, kartu vykdant ir išsamius istorinius tyrimus.

KU BRIAI Informacija ir nuotraukos