Mokslininkas ir dėstytojas P. Mažeika akcentavo, kad šis pneumobilio projektas studentams suteikia neįkainojamos praktinės patirties: „Studentai patys galvoja, kaip turėtų atrodyti penumobilis, atlieka skaičiavimus, projektuoja, mokosi tekinimo, frezavimo darbų, testuoja, važiuoja į varžybas, pamato savo klaidas ir mokosi iš jų. Tai neįkainojama inžinerinė praktika.“ Pasak mokslininko, studentų įgyta praktinė darbo su pneumatika patirtis jiems praverčia ateityje, įsidarbinus inžinieriais į gamyklas, kur dauguma automatizuotų linijų ir įrangos dirba suslėgtu oru.
Komandos kapitonės B. Bogužaitės nuomone, varžybos yra puiki proga studentams išmokti kūrybingai mąstyti, mokytis spręsti iškilusias technines problemas. „Pačių varžybų metu smagu stebėti kitų studentų sėkmes ir nesėkmes, įvertinti jų sukurtų pneumobilių pliusus ir minusus, „pasigauti“ naujų idėjų, atrasti kai kurių problemų sprendimo variantų.“
Šio pneumobilio projektą remia generalinis rėmėjas „Techvitas“, prisidėjo ir kitos bendrovės, tokios kaip „Fortum“, „Stelmita“, „Edelmeta“, „Dviračių centras“ ir „Olympa“.
KU pneumobiliai – parodoje „Battechnika 2018“
Klaipėdos universitetas 26-ą kartą dalyvavo tarptautinėje specializuotoje gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodoje „Battechnika 2018“. Stende demonstruoti inovatyvūs Klaipėdos universiteto studentų sukurti pneumobiliai – suslėgtu oru varomos transporto priemonės, kurios dalyvauja „Aventics“ pneumatikos komponentų gamintojo rengiamose varžybose Vengrijoje „International Aventics Pneumobile Competition“.
Jūros tyrimų instituto mokslininkas dr. Pranas Mažeika džiaugėsi, kad Klaipėdos universitetas, kitaip nei kiti universitetai, parodoje demonstravo tai, ką yra sukūręs pats: „Būna, kad universitetai už didelius pinigus įsigyja įvairios technikos, bet tai yra pirkinys. O mes – priešingai, rodome tai, ką sukūrėme kartu su universitete studijuojančiais studentais.“