LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universiteto chorui „Pajūrio aidos“ įteikta „Aukso paukštė“
18-06-2021

Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ vakar vakare surengtame koncerte triumfavo: Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovas Saulius Liausa kolektyvui ir jo įkūrėjui bei meno vadovui doc. Algirdui Šumskiui įteikė „Aukso paukštės“ statulėlę.

Choras aukščiausiu šalies mėgėjų meno apdovanojimu įvertintas kategorijoje „Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas“. Jo kandidatūrą, įvertinęs kolektyvo kūrybinę veiklą, ekspertams svarstyti teikė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Šiemet tai, beje, vienintelė „Aukso paukštė“, atskridusi į uostamiesčio kultūros bendruomenę.

Ilgai lauktas ir pirmasis po karantininės tylos gyvas koncertinis susitikimas su publika vyko choro namuose – KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Vitražų menėje. Į koncertinę programą įsiterpusi apdovanojimo ceremonija ir sveikinimai nušvietė šypsenomis choristų veidus. Gausiai susirinkusi publika kolektyvui taip pat negailėjo palaikymo aplodismentų.

„Mums šis apdovanojimas – kolektyvo brandos įvertinimas ir dar viena didelė paskata tobulėti. Mene, kaip žinote, tobulumui ribų nėra, tai – nuolatiniai ieškojimai ir ėjimas į priekį. Sakoma, kad stovintis vanduo surūgsta… Mes to nenorime, tad pasistengsim neužmigti ant laurų ir augti toliau“,- po renginio, jau atslūgus emocijoms, sakė choro meno vadovas doc. Algirdas Šumskis.

Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ sėkmingai gyvuoja nuo 2007-ųjų. Šiame kolektyve nuolat dainuoja nuo 35 iki 45 žmonių. Choras buria Universiteto dėstytojus, doktorantus, studentus bei alumnus. Choras „Pajūrio aidos“ gerai žinomas ne tik Klaipėdoje, kolektyvas aktyviai koncertuoja daugelyje Lietuvos miestų, miestelių bendruomenėms, užsienyje.