LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universiteto Botanikos sode įsikūrė nykštukų bendruomenė

Emociškai sudėtingą šiemečių Kalėdų laukimo laiką, persotintą skaudžiais pasaulinės pandemijos statistikos rodikliais, nusprendė praskaidrinti Klaipėdos universiteto Botanikos sodo kolektyvas. Porą savaičių improvizuotose kūrybinėse dirbtuvėlėse padirbėjusios sodo darbuotojos šiandien jau pristato savo darbo rezultatą – nuotaikingą, spalvingą ir kalėdišką Nykštukų taką.

Raudonkepuriai nykštukai išsirikiavo šalia pagrindinio Botanikos sodo tako. Jų čia – 44: didžiuma, net 42 – linksmi, iš Linksmuolių šeimos, o 2 – ramūs, iš Susikaupimo šeimynos. Ryškios kepurėlės, šviečiančios girliandos ir obuolinės nosys draugiškai sveikina kiekvieną šios unikalios vietos lankytoją ir palydi iki stebuklingos dovanų dėžės, kurioje kiekvienas norintis gali pasidaryti sau dovaną – šventinę nuotrauką.

„Nykštukų miestelį susiplanavome dar metų pradžioje, kuomet apie tokį liūdną laiką kaip karantinas net nebūtume pagalvoję, bet su kolegėmis pasvarstėme, jog ir dabar Botanikos sodas neuždarytas. Lankytojų turime. Žmonės ateina čia pasivaikščioti gryname ore tarp visžalių augalų, tad nusprendėme realizuoti savo mintį, kad ir mūsų ištikimiems lankytojams, ir kolektyvui čia prieš šventes būtų linksmiau“,- pasakoja KU Botanikos sodo Botaninių kolekcijų kuratorė Jurgita Ignotienė.

Botanikos sodo naujakuriai draugiškų žmonių ir šeimų vizitų laukia kasdien šviesiuoju paros laiku, nuo 9 iki 17 val. Čia galima pasivaikščioti, apžiūrėti visus metus žaliuojančių augalų kolekciją. Be to, šventėms galima išsinuomoti eglutes ar užsisakyti kalėdinių dekoracijų namams ar biurams.