LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universiteto botanikos sodas jau šeštus metus dovanoja „Puokštę mokytojui“
04-10-2021

Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sodas jau šeštus metus iš eilės organizuoja parodą „Puokštė mokytojui“, skirtą Mokytojų dienai.

Šių metų tema „Balansas ir harmonija“ pasirinkta neatsitiktinai. Šiemet KU Botanikos sode sutvarkytoje Senvagės teritorijoje pradėta kurti Rytų sodų kolekcija. Čia per penkerius metus turėtų atsirasti harmonijos kampelis.

Kaip teigia KU Botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė, Rytų sodai yra skirtingi: „Japonijos sodams būdingas minimalizmas, išpuoselėtas akmuo, Kinijoje — augalų ir akmenų suderinamumas. Taigi, akmens, augalo ir erdvių skirtumai yra pagrindiniai. Tačiau bendras visų sodų bruožas išlieka harmonija“.

Harmonijos šiuo sunkiu laikotarpiu pasigendama ir kasdieniame gyvenime, todėl  šiemet Klaipėdos regiono mokyklų moksleiviams buvo pasiūlyta pasitelkti fantaziją kuriant savo puokštę ar kompoziciją mokytojui ir rasti balansą bei harmoniją tarp gyvosios bei negyvosios gamtos.

Iki spalio 4 d. į Botanikos sodą buvo nešamos moksleivių sukurtos kompozicijos. Vienose gyvos gėlės priderintos prie samanų žalumos, kitose skamba metalo, akmens ir augalų akordai, o dar kitose – knygų ir medžių lapų sinergija.

Uostamiesčio moksleivių kūryba galima pasigrožėti KU Botanikos sodo atvirose erdvėse spalio 4- 11 d.