LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos Universiteto atstovų vizitas Ukrainoje
07-03-2019

Šių metų vasario 28-kovo 5 d. Klaipėdos universiteto atstovai, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresn. mokslo darbuotoja doc. dr. Silva Pocytė, Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto prof. dr. Vitalij Denisov, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto prof. Vytautas Juščius bei Akademinių reikalų skyriaus Studijų tarptautiškumo vyresnioji specialistė Kristina Mataitienė lankėsi Ukrainoje. Kelionės tikslas – Universiteto studijų tarptautiškumo stiprinimas, populiarinant Universiteto studijų programas užsienio kalbomis (anglų ir rusų) tarp Ukrainos moksleivių ir studentų.

Kovo 1-2 d. Kijeve vyko tarptautinė studijų mugė „Study in Europe. Fair Ukraine“, į kurią  atvyko aukštosios mokyklos ir įstaigos iš 16 Europos valstybių. Lietuvos atstovų dalyvavimą organizavo Švietimo mainų paramos fondas. Tarp 10 parodoje prisistačiusių Lietuvos aukštųjų mokyklų buvo ir Klaipėdos universiteto delegacija. Parodos lankytojai, moksleiviai ir studentai iš įvairių Ukrainos vietovių domėjosi ir buvo supažindinti su įvairiomis bakalauro ir magistrantūros studijų galimybėmis Klaipėdos universitete. Lietuvos aukštųjų mokyklų stendą parodoje aplankė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis bei komercijos atašė Sergejus Tichomirovas.

Kovo 3-5 d. Universiteto atstovai  lankėsi pietų Ukrainos mieste Khersone. Šiame mieste svarbiausiu vizito tikslu taip pat buvo – Klaipėdos universiteto ir jame vykstančių tarptautinių studijų pristatymas miesto moksleiviams: Kheresono akademiniame licėjuje, Srities gabių vaikų licėjuje ir 20 bei 6 gimnazijose. Moksleiviams ir mokytojams buvo įdomu išgirsti informaciją apie Lietuvą, Klaipėdą, Universitetą ir studijų jame galimybes, skiriamas studentams iš Ukrainos stipendijas, mokymosi bei gyvenimo sąlygas. Dalyvaudami improvizuotoje viktorinoje apie Lietuvą ir Klaipėdą, moksleiviai galėjo laimėti suvenyrus su Universiteto simbolika.

Vizito metu buvo lankytasi ir Khersono valstybiniame universitete, su kuriuo prieš kelis mėnesius pasirašyta KU bendradarbiavimo sutartis. Laikinai einanti Rektoriaus pareigas  prof. Natalija Tiuchtenko, Mokslo reikalų prorektorius prof. Sergej Omelčiuk, Khersono akademinio licėjaus direktorė doc. Galina Bibik akcentavo suinteresuotumą bendradarbiauti su KU studijose ir moksle, išskiriant informacinių technologijų, sveikatos mokslų ir kitas sritis.

Apie vizitą Universitete: http://www.kspu.edu/PublisherReader.aspx?newsId=9547&fbclid=IwAR3YIpqaj-1u8HfJc6RlYpfgCF68nCfmrcwz-w6-jbr2YqUPVrulQ3J8OYg

Klaipėdos universitetas ir jame vykdomos tarptautinės studijos, galimybės Ukrainos moksleiviams čia mokytis buvo pristatytos ir Khersono srities Švietimo, mokslo ir jaunimo departamento vadovui Evgenij Krinickij bei Khersono miesto merui Vladimirui Mikolajenko.

Khersone Klaipėdos universiteto delegaciją globojo ir vizito programą sudarė Khersono srities lietuvių bendruomenės vadovė bei Kultūros centro „Ukraina-Lietuva“ pirmininkė Natalija Danutė Bimbiraitė bei Khersono valstybinio universiteto vyresnysis dėstytojas, Kultūros centro „Ukraina-Lietuva“ valdybos narys istorikas dr. Artem Petrik. Doc. dr. Silva Pocytė kartu su šiais kolegomis iš Khersono kovo 5 d. dalyvavo tiesioginėje  Ukrainos radijo Khersone laidoje, kurioje buvo kalbėta ne tik apie Lietuvos ir Ukrainos kultūrinius ryšius, tačiau ir pristatytas Klaipėdos universitetas bei galimybės  čia mokytis Ukrainos jaunimui.

Vizito Ukrainoje metu, kovo 5 d. KU atstovams teko dalyvauti Ukrainos radijo Khersone tiesioginėje radijo laidoje (apie Lietuvos ir Ukrainos kultūrinius, istorinius ryšius), kurioje buvo pasakojama ir apie galimybę Ukrainos moksleiviams tapti Klaipėdos universiteto studentais.

Laidos įrašą galite rasti čia: https://www.facebook.com/groups/318970791863486/permalink/611995025894393/