LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universitete vyko Inžinierių dienos

Beveik visą balandžio mėnesį Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete (JTGMF) jau ketvirtąjį kartą vyko „Inžinierių dienos“ renginių ciklas. Šiemet „Inžinierių dienos“ startavo projektu, skirtu moksleiviams – „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Džiugu, kad šį pavasarį vien JTGMF siūlomose paskaitose dalyvavo net 140 moksleivių iš įvairų Klaipėdos miesto ir regiono mokyklų. Kaip ir ankstesniais metais, populiariausios paskaitos buvo tos, kurių metu moksleiviai galėjo atlikti praktines užduotis – tai chemijos, elektronikos, hidromechanikos bei genetinio kryžminimo laboratoriniai darbai.

Perspektyvos, esančios šalia

Balandžio 11 d. Simas Simanauskas, VŠĮ Klaipėda ID direktorius, pristatė Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją (KEPS) fakulteto bendruomenei. „Strategijos tikslas – užtikrinti ekonomikos ir miesto gyventojų gerovės augimą. Universitete ugdome jaunąją klaipėdiečių kartą, nuo kurios priklausys, kokiame mieste gyvensime, kokia kryptimi judėsime. Mūsų studentai privalo išgirsti, kad Klaipėda turi daug potencialo, ambicijų, proveržio idėjų ir planų, ir kad šios strategijos įgyvendinimas priklauso nuo mūsų visų indėlio“, – mintimis po KEPS pristatymo dalijosi fakulteto dekanė dr. Rima Mickevičienė.

Balandžio 16 d. „Inžinierių dienų“ renginių ciklą tęsė KU Socialinių mokslų fakulteto Vadybos katedros docento dr. Algirdo Giedraičio paskaita „Verslo derybos: ar moki išsiderėti sau geriausias sąlygas?“. Pranešimo metu dr. A. Giedraitis atskleidė gudrybes, kaip pasiruošti deryboms, ką išduoda oponento kūno kalba bei ką galima pasakyti apie žmogų, charakterio savybes vien iš jo parašo.

Balandžio 17 d. JTGMF vyko paskaita „Adityvinė gamyba = pramonės perversmas“, kurią skaitė UAB „Smart Factory“ įmonės atstovas, pardavimų inžinierius Dovydas Šimatonis. Renginio metu pranešėjas pristatė įmonės veiklas, papasakojo apie pagrindinius adityvinės gamybos principus ir taikomas technologijas, ekonomines perspektyvas bei panaudojimo sritis, kurios apima: medicinos, aviacijos, statybos bei karinę pramonę. D. Šimatonis pranešimo metu užsiminė, jog adityvinės gamybos technologijos nuolat tobulėja – 2019 metų pradžioje rinką turėtų pasiekti 4D spausdintuvai, kuriais bus galima atspausdinti medžiagas, kurios keis savo savybes ar formą.

Merginos žengia į mokslą ir technologijas

Balandžio 18 d. universiteto Aula Magna vyko renginys, kuriuo buvo norima paskatinti merginas drąsiai žengti į IT, inžinerijos ir gamtos mokslų sritis. Asociacijos INFOBALT švietimo ekspertė Monika Simaškaitė pranešimo metu kalbėjo apie būsimą IT specialistų poreikį, kuris iki 2020 metų sieks net 13,3 tūkst., apie šioje srityje dirbančių specialistų atlyginimus, darbo pobūdį. Taip pat atskleidė statistinius duomenis, kurie rodo, jog kol kas IT srityje dominuoja vyrai, tačiau pamažu vejasi moterys. INFOBALT atstovė ragino merginas rinktis IT, ne vien dėl didelio specialistų poreikio, atlyginimų, įdomaus darbo, tačiau ir dėl globalios karjeros galimybių. Darbas šioje srityje dažnai specialisto nepririša prie darbo vietos, jis gali atlikti užduotis būdamas bet kuriame pasaulio kampelyje.

Savo asmeninę istoriją susirinkusiems pristatė Raminta Klimienė, „Women Go Tech“ programos ugdytinė, KU absolventė. Raminta prisipažino nežinojusi, ko nori gyvenime, ir tik po Viešojo administravimo bakalauro bei Finansų magistro studijų suprato, ko reikia. Ji pasiryžo žengti į IT sritį, daug mokytis ir taip pasiekti savo svajonę – suderinti tiksliuosius mokslus ir kūrybiškumą. Raminta drąsino merginas, teigdama, kad niekada nevėlu savo gyvenime kažką keisti. Vėliau į susirinkusius kreipėsi Ramintos darbdavys, UAB „Whatagraph“ įmonės vadovas, Justas Malinauskas. Jis kalbėjo apie IT verslą ir žmones, kuriuos jis priimtų į darbą, kokių savybių reikia, apie privalumus ir iššūkius dirbant IT sektoriuje.

Po diskusijos su IT profesionalais, KU Jūros tyrimų instituto Tarybos pirmininkė, mokslo darbuotoja dr. Viktorija Vaitkevičienė pasidalino savo istorija, kaip ji atsirado inžinerijos ir technologijų srityje, koks buvo jos, kaip mokslininkės kelias, kodėl ji pasirinko būtent tokią karjerą.

Renginį vainikavo „Baltic Gender“ moksleiviams organizuoto piešinių konkurso „Mokslininkės meninis portretas“ laureatų apdovanojimas.

„Tikimės, kad renginio šūkis: „Merginos žengia į mokslą ir technologijas!“ ir išgirstos pranešėjų istorijos padrąsins merginas nebijoti žengti į TECH pasaulį“, – po renginio kalbėjo JTGMF dekanė dr. Rima Mickevičienė.

Svajonių darbdaviai Klaipėdoje

„Inžinierių dienų“ renginio pabaigoje net trys dienos buvo skirtos studentiškiems malonumams. Balandžio 23 d. JTGMF Studentų atstovybės nariai surengė kompiuterinių žaidimų turnyrą „Atverk glėbį joystick‘ui“, o balandžio 24-25 d. visi norintys galėjo išbandyti savo jėgas virtualių realybės žaidimų pasaulyje, į kurį pasinerti galimybę suteikė „Technorama“.

„Inžinierių dienų“ renginių ciklą užbaigė renginys „Svajonių darbdavys“. Šiame renginyje praktikų ir įsidarbinimo galimybes pristatė trys didžiausios Klaipėdos įmonės: AB „KN“, UAB „SBA“ ir UAB „Philip Morris“. AB „KN“ atstovė, SGD paslaugų skyriaus vadovė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė pasveikino ir vardinę stipendiją už geriausius studijų rezultatus grupėje įteikė SGD terminalų inžinerijos pirmo kurso studentui Klaidui Drevinskui. Taip pat ji pristatė AB „KN“ kaip naftos ir SGD terminalų operatorės veiklas, papasakojo, kas per trejus metus nuveikta SGD sektoriuje. Vėliau žodį tarė AB „KN“ personalo skyriaus vadovė Simona Kutelienė, kuri studentams papasakojo apie įsidarbinimą įmonėje, darbuotojų skatinimo programas.

Taip pat UAB „SBA“ personalo vadybininkė Enrika Ibėnaitė pristatė koncernui priklausančias įmones, jų veiklų sritis ir pobūdį, kalbėjo apie studentų praktikas, darbuotojų poreikį.

Gausiausias atstovų būrys atvyko iš UAB „Philip Morris“. Studentams prisistatyti ir daugiau papasakoti apie vasaros stažuotes bei studentams organizuojamus LEAN mokymus papasakoti atvyko gamybos apmokymų skyriaus vadovė Danguolė Rudienė, nuolatinio tobulinimo inžinierė Geliana Želannikova, talentų pritraukimo specialistė Lina Kubiliūtė, komunikacijos specialistė Simona Pargaliauskaitė, stažuotojas Evaldas Vegertas ir trys fakulteto absolventai: gamybos projektų vadovas Tomas Bagdžiūnas, mokymų instruktorius Algirdas Stasiulis ir gamybinių sistemų inžinierius Anatolij Savlov.

„Smagu, kad „Inžinierių dienos“ tampa mūsų fakulteto vizitine kortele. Džiugu, kad kiekvienais metais „Inžinierių dienas“ papildo vis daugiau renginių, sulaukiame vis daugiau ir įdomių pranešėjų, savo srities specialistų, įmonių atstovų, kurie mielai pasidalina savo patirtimi, žiniomis, pasiekimais bei patarimais su mūsų studentais“ – džiaugėsi  JTGMF plėtros koordinatorė Lina Janušienė.