LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete vieši Šiaurės Rytų Instituto prie Hamburgo universiteto direktorius
17-09-2018

2018 m. rugsėjo 17 d. Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas susitiko su į universitetą atvykusiu prof. dr. Joachim Tauber, Šiaurės Rytų Instituto (Liuneburgas, Vokietija) prie Hamburgo universiteto direktoriumi, kurio mokslinių tyrimų akiratyje jau beveik tris dešimtmečius yra Lietuvos-Vokietijos santykių, Klaipėdos krašto XX a. istorija.

Institutas Liuneburge yra vienas iš pirmųjų KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto partnerių Vokietijoje, rėmusių tuometinio Vakarų Lietuvos ir Prūsijos istorijos centro įkūrimo (1992 m.) Klaipėdos universitete idėją bei veiklą.

Šią savaitę prof. dr. Joachim Tauber BRIAI istorijos specialybės studentams skaitys paskaitas apie Vokietijos istoriją XX a., taip pat dalyvaus BRIAI organizuojamoje ir ketvirtadienį prasidėsiančioje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Atvirumas pasauliui ir moderniosios tautos gimimas rytiniame Baltijos jūros regione“, skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti.

Susitikimo su prof. dr. Joachim Tauber metu buvo aptartos tolesnės KU ir Instituto Liuneburge bendros veiklos perspektyvos bei akcentuota Vokietijos ir Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimo svarba tyrinėjant Klaipėdos miesto ir krašto istoriją.

Susitikime taip pat dalyvavo KU BRIAI direktorius dr. Vasilijus Safronovas bei BRIAI vyresnioji mokslo darbuotoja doc. dr. Silva Pocytė.