LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universitete „Tyrėjų naktis“ kvies į atradimų virtinę

Penktadienį, rugsėjo 28 dieną, „Tyrėjų naktis“ visus mokslo entuziastus kviečia leistis į atradimų virtinę ir dar geriau pažinti mokslą bei mokslininkus.

Klaipėdos universitetas prisijungia prie Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Molėtuose, Panevėžyje ir daugelyje kitų Lietuvos vietų, organizuojamų, daugiau nei 150 nemokamų renginių, leisiančių kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, interaktyviai pažinti augalų, mikroorganizmų, kvapų, technologijų pasaulį, pamatyti ir patirti nematomus dalykus, kurie kasdien šalia.

Viena iš pažintinių paskaitų į kurią kviečia Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas – „Šikšnosparnių garsų beieškant“. Jos metu, jei tik oro sąlygos leis, bus galima pasiklausyti šikšnosparnių skleidžiamų garsų, kartu su mokslininkais naudojant specialius detektorius nustatyti jų rūšį.

Dalyvių laukia trumpa pažintinė paskaita apie šikšnosparnių biologiją, įvairovę, paplitimą, skleidžiamus garsus. Esant palankiam orui po paskaitos dalyviai turės galimybę išgirsti šikšnosparnius.

Į šią paskaitą – būtina registracija telefonu: 8 603 68766 arba el. paštu: komunikacija@apc.ku.lt

Renginys vyks Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute, Herkaus Manto 84, Klaipėda, 123 kabinete, nuo 18:30 iki 21:00 val.

Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas kviečia dalyvauti ir paskaitoje „Uosto inžinerijos ir navigacinių sąlygų tyrimai“.

Dalyviams bus pristatytas modernus „SimFlex4 Navigator“ simuliatorius bei navigacinė įranga, kuriais naudojantis dalyviai galės susipažinti su laivo judėjimo, uosto įrenginių bei infrastruktūros parametrais. Bus galima išbandyti savo jėgas valdant laivą įvairiomis hidrometeorologinėmis sąlygomis ir taip susipažinti su laivų valdymo sistemomis, laivų savybėmis.

Į šį renginį taip pat būtina registracija tel.: 8 46 398680, el. paštu: dekanatas.jtgmf@ku.lt. Renginio laikas – 12:00 – 13:30 val. Vieta: Bijūnų g. 17, Klaipėda, Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas, 246 auditorija.

Vyresnių klasių moksleiviams siūloma dalyvauti paskaitoje „Pažinti save – kelias į sveikatą“. Jos metu bus galima diskutuoti aktualiais mitybos klausimais, sužinoti apie kūno sudėties analizės, jėgos, psichomotorinės reakcijos, stuburo paslankumo matavimus, išgirsti vertingų patarimų.

Registracija į šį renginį vyksta tel.: 8 600 83359 arba el. paštu: roma.urboniene1@gmail.com. Renginio vieta: Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, Verslo inkubatoriuje, Universiteto al. 19, Klaipėda, 1 kineziterapijos kabinete nuo 17:00 iki 22:00 val.

Net 3 „Tyrėjų nakties“ renginiai vyks ir Klaipėdos universiteto Botanikos sode. Vienas jų – paroda „Augalų sėklos ir jų kelionės“.

Botanikos sode kolekcijos yra kaupiamos 3 pagrindiniuose skyriuose: dendrologiniame, vaistinių ir prieskoninių bei gėlininkystės. Kiekvienas skyrius turi išskirtinių augalų, kurie brandina įdomias ir išskirtines sėklas. Parodos tikslas supažindinti su atskirų grupių (medžių, žolinių, vijoklinių augalų) ar skirtingose ekosistemose (miške, vandenyje, pievoje, darže) augančių augalų sėklomis.

Šioje Botanikos sodo parodoje bus galima apsilankyti visą dieną, nuo  09:00 iki 17:00 val.

Renginio „Kas yra kas ekosistemoje?“ metu bus supažindinama su ekosistemos teorija ir žaidžiamas didaktinis žaidimas apie pokyčius ekosistemoje. Tikslas – pademonstruoti ekosistemos tvarumo svarbą ir supažindinti su veiksniais, kurie gali įtakoti jos (ne)stabilumą. Renginio metu būtina tinkama apranga. Veiklos pritaikytos vyresniam mokykliniam amžiui. Planuojami du renginiai: vieno pradžia: 11.00 val, kito – 13.00 val.

Botanikos sode bus galima dalyvauti ir eksperimente – „Tapyba ir dažymas natūraliais dažais“. Augalai savyje kaupia ne tik maistingas, vaistingas medžiagas, bet ir natūralius organinius dažiklius. Dažniausiai tokie dažikliai yra naudojami audinių dažymui.

Tačiau, šiuos dažus galime panaudoti ir tapyboje. Renginio metu, iš įvairių augalų ir jų dalių išgavus dažus bus tapomi paveikslai. Kad procesas būtų visiškai natūralus, teptukai taip pat bus gaminami iš natūralių priemonių. Be to, tradiciškai, bus demonstruojami dažymai įvairių audinių: šilko, odos, vilnos ir medvilnės.

Šios veiklos-eksperimento tikslas – supažindinti su dažinėmis augalų savybėmis ir pademonstruoti galimybes pasigaminti dažus patiems. Planuojami trys renginiai: 10.00 val 12.00 val ir 14.00 val.

Daugiau informacijos apie KU Botanikos sode planuojamus renginius sužinosite telefonu: 8 46 398833 arba el. paštu: botanikos.sodas@ku.lt.

Daugiau informacijos apie projektą „Tyrėjų naktis“: https://tyrejunaktis.lt/