LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete – tarptautinė vasaros mokykla IT specialistams
02-08-2017

Klaipėdos universitete – tarptautinė vasaros mokykla IT specialistams

Liepos 17–30 dienomis Klaipėdos universiteto (KU) Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete vyko tarptautinė vasaros mokykla „Baltic Summer School 2017“, skirta informacinių technologijų (IT) studentams ir specialistams. Organizatoriai – Vokietijos Rostoko universitetas bei KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas. Vasaros mokyklos tikslas – skatinti švietimo internacionalizavimą ir Baltijos jūros regiono universitetų bendradarbiavimą informacinių technologijų srityje.

Kasmet įvairiuose Baltijos jūros regiono universitetuose organizuojama vasaros stovykla šiemet atvyko į Klaipėdą. Vasaros stovykla KU sulaukė 17 dalyvių iš 8 pasaulio valstybių ir 13 šios mokyklos alumnų, kurie prisimindami ankstesnių mokymų įspūdžius net po 7 metų vėl įsitraukė į vasaros mokyklos veiklą. Dalyviai atvyko iš Irano, Bangladešo, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos, Kinijos, Prancūzijos, Indijos, Meksikos ir Lietuvos.

Studentams pasiūlyti šeši skirtingi moduliai, kurie susiję su kompiuterių mokslais, IT technologijomis ir IT apsauga. Dėstytojai iš Liubeko, Rostoko, Drezdeno ir Brėmeno universitetų vasaros stovyklos dalyviams skaitė paskaitas temomis: tinklo saugumas, tinklo ekspertizė, kriptografija, vykdymo patikra, kompiuterių sistemų patikimumas, kibernetinės gynybos tęstinumo planavimas, etiškas įsilaužimas ir saugumo testavimas.

Po paskaitų studentai supažindinti su Klaipėda, Kuršių nerija, Lietuvos kultūra, lankėsi didelėse uostamiesčio įmonėse. Vasaros stovyklos dalyviai apsilankė UAB „Omega Technology“ – tai IT bendrovė, tiekianti projektų valdymo sistemas, teikianti paslaugas naftos ir dujų pramonei, bei AB „KN“, kurios veikloje – įvairiems procesams valdyti – taip pat svarbios IT technologijos.

Klaipėda paliko malonų įspūdį

Talino technikos universiteto magistrantūros studentas Anthony Damianas Ramos Leonas yra kilęs iš Meksikos. „Europoje gyvenu jau antrus metus, Lietuvoje lankausi pirmą kartą, tai graži šalis, žmonės – draugiški, šilti, kur kas emocingesni nei estai“, – kultūrinius skirtumus vardijo studentas iš Meksikos. Vyras džiaugėsi vasaros stovyklos paskaitų naudingumu ir aktualumu, tačiau prisipažino, kad nelengva per trumpą laiką įsisąmoninti informaciją.

Magistrantūros studentas iš Vokietijos Benediktas Pascalis Ferlingas džiaugėsi pirmąja savo kelione į Rytų Europą: „Mane nustebino, kad Lietuvoje tiek daug sovietinių pastatų, bet Klaipėdos universitetas atrodo labai gražiai.“ Jo teigimu, paskaitos „Baltic Summer School 2017“ buvo koncentruotos ir įdomios, nors dalis informacijos vaikinui jau buvo žinoma. B. P. Ferlingas džiaugėsi draugiškais lietuviais, kurie parodė įdomias Klaipėdos vietas: „Man patinka pažinti miestus ne iš turistinės pusės, buvo smagu susipažinti su lietuvišku folkloru, pašokti liaudies šokius.“

Klaipėdos universiteto magistrantūros studento ir asistento laboranto Vytauto Radzevičiaus teigimu, nelengva mokytis ir laikyti egzaminus vasarą, bet motyvuoja tarptautinė aplinka, užsieniečiai dėstytojai ir aktuali informacija: „Informacinių technologijų saugumas šiandien – svarbi  tema. Tokie kursai yra unikali patirtis, nes kibernetinis saugumas yra nauja aktuali tema mokslo pasaulyje, naudinga kiekvienam, dirbančiam informacinių technologijų srityje.“