LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete steigiamas STEAM centras moksleiviams
07-10-2016

Klaipėdos universitete steigiamas STEAM centras moksleiviams

Siekiant didinti moksleivių susidomėjimą technologijų ir gamtos mokslais, Lietuvoje steigiama dešimt STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrų. Švietimo ir mokslo ministerijos bei Klaipėdos regiono partnerių bendru sutarimu STEAM centras bus įkurtas Klaipėdos universitete.

Spalio 7 dieną pasirašytas susitarimas su Švietimo ir mokslo ministerija dėl STEAM atviros prieigos centro steigimo Klaipėdos universitete (KU). Be to, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl STEAM centro veiklos realizavimo su regiono partneriais, sutartį pasirašė: KU rektorius Eimutis Juzeliūnas, Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas bei Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Viktoras Adomaitis.

„Pirmą kartą Lietuvoje suteiksime impulsą STEAM centrams – naujiems dariniams mūsų švietimo sistemoje,  – jau anksčiau yra sakiusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Mūsų tikslas – nuo darželio iki universiteto formuoti naują inovacijų kultūrą, auginti tyrėjus. Naujuose centruose mokiniai dirbs kartu su doktorantais, dėstytojais, verslo atstovais, kartu tai bus ir pasirengimas būsimai karjerai.“

Klaipėdos universiteto STEAM centre veiks keturios laboratorijos: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir informacinių technologijų, specializuota jūros mokslų ir technologijų tyrimų erdvė. STEAM centras prasmingai prisidės prie Jūrinio slėnio idėjų realizavimo, įtraukiant į mokslo ir verslo bendradarbiavimą jaunąją kartą. KU Mokslo ir meno prorektorė Rita Vaičekauskaitė džiaugėsi, kad moderniame STEAM centre, pasitelkiant Universiteto mokslinį potencialą, bus galima organizuoti inovatyvų ir mokiniams patrauklų ugdymo procesą bei tobulinti mokytojų kvalifikaciją. „Laboratorijos bus įrengtos 250 kv. m. plote, jose – nauja moderni mokslinių tyrimų įranga. Kiekviena laboratorija turės po 15 darbo vietų moksleiviams. Centras bus atviras moksleiviams ir jų mokytojams 6 valandas kasdien, 5 dienas per savaitę. Numatoma, kad STEAM centre kasmet lankysis apie 10 proc. Klaipėdos regiono moksleivių,“ – teigė rektorius E. Juzeliūnas.

Klaipėdos universitetas turi mokslinį potencialą specializuotoje jūros mokslų laboratorijoje vystyti unikalų tiriamosios veiklos spektrą, kuris apima jūros biologijos, akvakultūros, laivų projektavimo ir konstrukcinių medžiagų, jūrinių išmaniųjų sistemų kūrimo pagrindų, ekspedicinių ir palydovinių jūros duomenų analizės, jūrų transporto ir kranto aplinkos elektromagnetinės taršos matavimo, atsinaujinančios ir perteklinės energijos šaltinių panaudojimo ir kitus pažintinius bei eksperimentinius tyrimus.

STEAM mokslo centrų kūrimą numatoma finansuoti 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis, Švietimo ir mokslo ministerija tam planuoja skirti 5,8 mln. eurų. STEAM centrų steigimą kuruoja švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

Ritos Gorodeckienės nuotr.