LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete – nacionalinės žaliosios olimpiados Klaipėdos regiono pusfinalis
29-05-2019

„Maži darbai – dideliems pokyčiams“ – tokiu šūkiu Klaipėdos universitete startavo kasmet organizuojama nacionalinė Žalioji olimpiada. Š. m. gegužės 23 dieną vyko Klaipėdos regiono pusfinalis.

Klaipėdos universiteto Mažoji Aula šurmuliavo nuo Klaipėdos regiono moksleivių gausos. Prisijungusios prie atsakingo vartojimo ir išteklių taupymo iniciatyvos, mokyklos gerą pusmetį aktyviai dalyvavo ir ruošėsi šiam pusfinaliui, į kurį buvo atrinktos geriausios 12 komandų.

Olimpiados metu moksleiviai komandose sprendė šmaikščias ir logines užduotis, dalyvavo komandinėse fizinėse užduotyse, sutelktai ir kūrybiškai atsakinėjo į greituosius klausimus. Tuo metu komandų sirgaliai buvo taip pat aktyviai įtraukti į įvairias kūrybines užduotis.

Susumavus rezultatus, geriausiai pasirodė ir į olimpiados finalą pateko Klaipėdos Vydūno gimnazijos komanda „Jūros banga“.

Klaipėdos universitetas moksleiviams taipogi buvo paruošęs keletą iniciatyvų. Jie turėjo galimybę susipažinti su universiteto tarptautiniais projektais, kuriuose veiklose aktyviai dalyvauja jaunimas.

SHMF studijų prodekanė doc. dr. Daiva Verkulevičiūtė-Kriukienė ir JTGMF studijų prodekanė Dovilė Bataitytė pristatė universiteto siūlomas studijų programas. KU Mechanikos ir jūrų inžinerijos laboratorijos vedėjas doc. dr. Artūras Tadžijevas pakvietė gausų būrį moksleivių apžiūrėti mokslinę laboratoriją. Įgyvendinamo tarptautinio projekto „SB BRIDGE“ vadovė doc. dr. Rasa Viederytė įteikė pirmąsias ir antrąsias vietas laimėjusioms komandoms po pakvietimą dalyvauti tarptautinėje žaliųjų technologijų stovykloje Gdanske (š.m. spalio 7-9 d.) ir tarptautinėje žaliojoje techolimpiadoje Klaipėdoje (2020 m. sausio 7-9 d.).