LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universitete lietuvių kalbos mokysis rekordinis skaičius užsieniečių

Liepos 12 d., 12 val., Klaipėdos universiteto Mažojoje auloje vyko Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos atidarymo šventė. Visus susirinkusius renginio pradžioje pasveikino Kalbų ir socialinės edukacijos centro vadovė Jūratė Deriukaitė. Renginyje dalyvavo ir Klaipėdos miesto meras bei universiteto Tarybos pirmininkas Vytautas Grubliauskas. Meras, pasveikinęs akademijos dalyvius su kursų pradžia, pastebėjo, jog daugelis dalyvių jau supranta gana sudėtingą lietuvių kalbą, ir palinkėjo, kad pabaigę kursus visi šnekėtų lietuviškai. Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos studentus pasveikino ir Klaipėdos universiteto studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė. Atidarymo renginyje lietuviškai prisistatė akademijos dalyviai.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija – intensyvūs mėnesio trukmės kalbos kursai kitakalbiams. Juos organizuoja Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centras. Kaip ir kasmet, Akademijos kursantai kasdien intensyviai mokysis lietuvių kalbos bei dalyvaus pažintinės kultūrinės programos renginiuose, ekskursijose po visą Lietuvą.

Per 17 metų ši vasaros mokykla išaugo daugiau kaip 10 kartų ir tapo žinoma pačiuose tolimiausiuose pasaulio kampeliuose – Europoje, Amerikoje, Azijoje, Australijoje… Tokie vasaros kursai Lietuvoje vyksta penkiuose universitetuose. Džiugu pastebėti, kad Klaipėdos universitete dalyvių skaičius kasmet auga: šiemet sulaukta tikrai rekordinio skaičiaus – beveik 70-ies kursantų iš 24 šalių. Tolimiausi taškai, iš kur atvyksta šiemetiniai vasaros kursų dalyviai, – Filipinai, Indonezija, JAV, Kanada, Kinija. Gausiausiai kursantų susirinko iš Ukrainos – net 18.

Kasmet vis gausėja dalyvaujančiųjų jau ne pirmą kartą: pradėję nuo lietuvių kalbos abėcėlės, šie žmonės mokosi vis aukštesnio lygio grupėse. Šiemet kursantai mokysis penkiose skirtingo lygio grupėse – nuo pradedančiųjų iki laisvai kalbančiųjų. Juos mokys 10 lituanistų.

Vasaros mokyklos dalyviai – margas būrys: nuo septyniolikmečių iki pradėjusiųjų septintąją dešimtį; studentai, dėstytojai, mokslininkai, kitų profesijų atstovai. Du trečdaliai kursų dalyvių atvyksta pagal projektą su Švietimo mainų paramos fondu. Vis dėlto įdomiausias statistinis faktas – kasmet sulaukiama vis daugiau Akademijos dalyvių, kurie jau moka ar yra pramokę lietuviškai.