LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete lankėsi švietimo ir mokslo viceministras
28-07-2017

Klaipėdos universitete lankėsi švietimo ir mokslo viceministras

Liepos 27 d. Klaipėdos universitete lankėsi  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo (ŠMM) viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ŠMM ministrės patarėjas prof. Eugenijus Butkus.

Svečiai lankėsi Klaipėdos universiteto miestelyje: Jūros tyrimų atviros prieigos centre, Verslo inkubatoriuje ir Jūrinės žuvininkystės laboratorijoje Kopgalyje, Smiltynėje. Apsilankė ir statomame Jūros tyrimų atviros prieigos centro Mokslinių laboratorijų pastate, kurį planuojama atidaryti 2018 metais. Susitiko su LITNET, Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklo informatikais Klaipėdos universitete.

ŠMM viceministras dr. G. Viliūnas ir ŠMM ministrės patarėjas prof. E. Butkus susitiko su Klaipėdos universiteto atstovais: rektoriumi prof. habil. dr. E. Juzeliūnu, Tarybos pirmininku A. Šileika, studijų prorektore prof. dr. L. Dromantiene, Jūrinio slėnio atstovais: doc. dr. Zita Rasuole Gasiūnaite ir dr. Nerijumi Blažausku, Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekane doc. dr. Rima Mickevičiene bei Menų akademijos dekanu prof. Vytautu Tetensku.

Darbinio vizito metu aptartos Klaipėdos universiteto vystymo perspektyvos įvairiose srityse. Įvertinti studentų priėmimo rezultatai, atsižvelgiant į demografines ir valstybinių aukštųjų mokyklų pertvarkos tendencijas.

Ministerijos atstovai domėjosi Klaipėdos universiteto Jūrinio slėnio veiklos perspektyvomis. Dr. Nerijus Blažauskas pristatė KU laivyno – škunos „Brabander“ ir mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ veiklą. Atkreipė dėmesį į tai, kad mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ intensyviai užimtas nuo pavasario iki vėlyvo rudens, vykdomi Lietuvos mokslo tarybos, Baltijos jūros regiono bei Pietų Baltijos regiono finansuojami projektai, prisidedantys prie jūrinio mokslo potencialo Lietuvoje plėtros.

Doc. dr. Rima Mickevičienė pristatė universitete vykdomą Vyriausybės inicijuotą STEAM centro programą moksleiviams. Informuota, kad Klaipėdos universitetas jau yra sudaręs sutartis su Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono ir Palangos miesto savivaldybėmis.

Vizito metu aptartas Menų akademijos likimas. Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai informavo, kad planuojama visas meno krypties akademijas sujungti į bendrą meno akademiją Lietuvoje.