LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universitete lankėsi Kazachų nacionalinio Al Farabio universiteto atstovai

Liepos 16–17 dienomis Klaipėdos universitete (KU) lankėsi Kazachų nacionalinio Al Farabio universiteto atstovai. Tarptautinių santykių fakulteto Vokiečių tyrimų centro tyrėjų grupė kartu su KU atstovais aptarė universitetų bendradarbiavimo studentų mainų programose, rengiamuose bendruose projektuose, moksliniuose tyrimuose bei bendrose studijų programose galimybes. Susitikime dalyvavo ir Kazachstano Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje dr. Benediktas Petrauskas.

Svečiai pristatė KU dalyvavimo vykdant projektą „Diasporos veiksnys Kazachstano užsienio politikoje ir diplomatijoje Europos šalių atžvilgiu“ galimybės, kur bus nagrinėjamos ir lietuvių diasporos atsiradimo bei jos gyvenimo Kazachstane aplinkybės. Vykdydamas šį projektą Kazachų nacionalinis Al Farabio universitetas suinteresuotas bendradarbiauti su Lietuvos universitetais.

Nacionalinis Al Farabio universitetas yra viena didžiausių ir geriausią reputaciją turinčių Kazachstano aukštųjų mokyklų – nacionaliniame daugiaprofilinių šalies mokyklų reitinge ji užima pirmą vietą. Iki šiol nacionalinis Al Farabio universitetas sėkmingai bendradarbiavo su Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos ir Vytauto Didžiojo universitetais.

Pasak KU Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekano prof. dr. Rimanto Balsio, bendradarbiavimas su Al Farabio universitetu KU leidžia ne tik praplėsti savo interesų geografiją, bet ir vykdyti unikalius mokslinius tyrimus. „Tai atveria perspektyvas humanitariniams ir socialiniams mokslams dirbti su nauja medžiaga, kuria iki šiol neturėjome galimybių naudotis. Šiuo atveju daugiau veiklos turėtų istorikai, kurie galėtų dirbti su Kazachstano archyvais“, – kalbėjo prof. dr. R. Balsys.