LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete lankėsi dr. Carol Ebdon, Nebraskos universiteto Omahoje profesorė
07-12-2018

Klaipėdos universitete lankėsi dr. Carol Ebdon, Nebraskos universiteto Omahoje profesorė, už viso gyvenimo nuopelnus 2018 m. JAV pelniusi Paul Posner apdovanojimą viešųjų finansų valdymo srityje.

Profesorė Carol Ebdon jau ne vieneri metai bendradarbiauja su mokslininkais iš Rekreacijos ir turizmo katedros, tačiau Klaipėdos universitete lankėsi pirmą kartą. Vizito tikslas – aptarti tarpuniversitetines bendradarbiavimo galimybes mokslo ir studijų srityje. Nebraskos universitetas Omahoje pasižymi aukštomis akademinėmis vertybėmis bei reikšmingai prisideda prie pasaulinės mokslo pažangos.

Carol Ebdon mokslinių interesų sritis – viešojo sektoriaus finansų valdymas, dalyvaujamojo biudžeto formavimo klausimai. Profesorė pateikė pavyzdžių, kaip Omahoje piliečiai įtraukiami į sprendimų priėmimą ir patys nusprendžia, kaip panaudoti finansines lėšas miesto gyvenime. Akivaizdu, kad geroji patirtis galėtų būti perkeliama ir į mūsų miestą.

Diskusijoje nemažai kalbėta apie bendradarbiavimo su Rekreacijos ir turizmo katedra galimybes. Nuo kitų mokslo metų planuojama į studijų procesą nuotoliniu būdu įtraukti ir Nebraskos universiteto profesorius. Taip pat aptarta bendradarbiauti bendrų publikacijų, projektų rengimo kontekste. Nebraskos universitetas realizuoja tokias studijų programas ar specializacijas kaip Sveikata ir rekreacija, Kelionės ir turizmas.

Artimiausiu metu į Klaipėdos universitetą planuoja atvykti universiteto valdymo atstovai ir pasirašyti tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartį.