LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universitete išdalintos „Auksinės burės“

Klaipėdos universitete išdalintos „Auksinės burės“

Jau ketvirtus metus iš eilės Klaipėdos universiteto studentai pavasarį pasitinka prisimindami praėjusių metų pasiekimus. Šiųmetiniuose studentų visuomeninės veiklos „Auksinė burė“ apdovanojimuose dalyvavo KK „Neptūnas“ direktorius  Algimantas Ercius, sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas. Renginyje taip pat dalyvavo asociacijos „Mano miestas – Klaipėda“ prezidentė, advokatė Indrė Butvilė, Klaipėdos universiteto absolventai: renginių vedėjas Linas Lapėnas, Klaipėdos dramos teatro aktorė Simona Šakinytė, Klaipėdos miesto jaunimo reikalų koordinatorė Jurgita Činauskaitė-Cetiner ir daugelis kitų.

„Metų renginiu“ pripažintas Klaipėdos jaunimo organizacijų „Apskritasis stalas“ universitete organizuotas renginių ciklas „Apskritojo stalo kovos“, į kurį įsitraukė beveik visas aktyvusis miesto jaunimas. Neliko nepastebėta ir miesto krepšinio komandos „Neptūnas“ bendradarbiavimo su universitetu iniciatyva. Šio bendradarbiavimo dėka Klaipėdos universiteto vaikinų krepšinio komanda po reguliariojo LSKL sezono pirmą kartą užėmė pirmą vietą, todėl „Metų iniciatyvos“ „Auksinė burė“ atiteko „Neptūnui“. Tuo tarpu „Universiteto laimėjimo“ nominacija antrus metus iš eilės vienbalsiai skirta Klaipėdos universiteto studentui Aurimui Didžbaliui už 2016 m. Rio olimpiadoje iškovotą bronzą. Tarptautinio dėmesio sulaukęs projektas „Ekspedicija į Islandiją ir atgal burlaiviu Brabander“ nominuotas „Metų projektu“. „Metų organizacija“ už universiteto garsinimą tarptautiniu mastu pripažintas ir „KU Robotų klubas“.

Studentų, kaip ir kasmet, neliko nepastebėti ir Klaipėdos universiteto dėstytojai. „Metų pavyzdžio“ nominacija sulaukė daugiausia pasiūlymų. Šiemet studentai apdovanojo JTGMF Inžinerijos katedroje dirbantį doc. dr. Valentiną Kartašovą. „Metų atradimu“ tapo trečio kurso istorijos programos studentas Julius Jakas, ypač pamėgęs galvosūkius, 2016 m. jis dalyvavo TV laidose „Auksinis protas“ ir „Kas ir kodėl“. „Metų savanoriu“ pripažintas andragogikos studijų antrakursis Ernestas Tamkevičius už savanorystę įvairiose miesto organizacijose. Vienintelė nominacija, dėl kurios varžėsi tik dvi kandidatės, – „Universiteto siela“ atiteko žurnalistikos studijų trečiakursei Aistei Stalmokaitei.

Renginyje dalyvavo gausus būrys universiteto absolventų, kurie drauge su universiteto bendruomene džiaugėsi praėjusių metų pasiekimais ir dosniai dalijosi įspūdžiais. Dviem iš jų šiemet įteiktos „Padėkos nominacijos“ už visuomeninę veiklą studijų metais: „Auksinė burė“ atiteko Kaziui Bagdonui, kuris studijuodamas universitete įsteigė Lietuvoje unikalią organizaciją – Klaipėdos universiteto studentų krepšinio komandos fanų klubą „Baltijos žaibas“; padėka skirta ir dabartinei „KU Alumni“ prezidentei Almedai Šinušaitei už studijų metais aktyvią veiklą ESN (Erasmus student network) KUK (Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos valstybinė kolegija) organizacijoje dirbant su Erasmus studentais.