LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete – diplomų įteikimo šventė
23-06-2022

Šiandien Klaipėdos universitete – diplomų įteikimo šventė. Bene laukiamiausias metų renginys šįkart išsilaisvino nuo bet kokių karantininių pančių ir su trenksmu grįžta į „Švyturio“ areną.  Dovana šiai absolventų laidai taps populiaraus Lietuvos atlikėjo DJ JOVANI muzikinė programa.

31-osios KU laidos absolventų statistika: diplomus atsiims 561 studentas, 314 bakalaurų ir 209 magistrai, 38 baigusieji pedagogikos profesines studijas. Šiame būryje – 29 absolventai-užsienio šalių piliečiai, trys iš jų iš Ukrainos, KU Baltijos istorijos ir archeologijos institute pastaruosius trejetą metų studijavę Europos istoriją.

12 absolventų bus įteikti diplomai su pagyrimais, dviem bus įteiktos rėmėjų premijos: Rotary klubo „Karalienė Luizė“ įsteigta piniginė dovana skirta magistrantei Ievai Kazakauskaitei už geriausiai atliktą tyrimą vaiko globos srityje, Klaipėdos pramonininkų asociacijos dovana įvertintas Laivų projektavimo ir statybos specializacijos absolventės Vestinos Gustienės baigiamasis darbas.

Ši diplomų įteikimo šventė bus įsimintina ir dviem doktorantams, kuriems bus įteikti ką tik įgytą mokslinį laipsnį liudijantys dokumentai: Juliui Paulikui už apgintą vadybos mokslo krypties disertaciją „Technologinių pokyčių sąlygoto darbuotojų pasipriešinimo kaip multidimensio reiškinio valdymas“ (Vadovė – doc. dr. Erika Župerkienė), Italijos piliečiui Tobia Politi, birželio pradžioje sėkmingai apgynusiam dvigubą ekologijos ir aplinkotyros mokslo krypties daktaro disertaciją  „Biogeochemical Interactions among Benthic Macrofauna, Microbial Communities and Macrophytes in Eutrophic Coastal Lagoons“  („Sąveika tarp dugno bestuburių, makrofitų ir mikroorganizmų ir jos vaidmuo eutrofinėse lagūnose“), rengtą ir pagal KU, ir pagal Parmos (Italija) universitetų reglamentus. Šio darbo vadovas prof. dr. Marco Bartoli (Parmos universitetas), konsultantas – dr. Mindaugas Žilius (KU).

„KU šie akademiniai metai buvo sėkmingi. Atsigauname. Į mūsų miestelį grįžta priešpandeminė nuotaika: matom ir girdim vieni kitus, vis mažiau nuotolinio kontakto, daugiau gyvo bendravimo, renginių ir susitikimų. Mūsų studentams vis labiau atsiveria Europos universiteto EU-CONEXUS partnerystės galimybės. Tikiu ir linkiu, kad ir ateinantys metai būtų auginantys bei telkiantys bendruomenę“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU diplomų įteikimo šventė vyksta 2 kartus per metus. Iš viso šiemet KU baigė 728 absolventai.