LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitete darželinukams skirtas renginys: „Aš neabejingas, o tu?“
04-12-2018

Klaipėdos universitetas kartu su Delfinų terapijos centru, VšĮ „Vaiko raida“, Klaipėdos Litorinos mokykla, Klaipėdos regos ugdymo centru bei Rotary „Aditės“ klubu suvienijo jėgas tam, kad 6-7 metų vaikai kuo daugiau sužinotų apie žmones su negalia. Klaipėdos universitete vyko renginys: „Aš neabejingas, o tu?“, skirtas tarptautinei žmonių su negalia supratimo dienai.

„Šio renginio tikslas, kad 6-7 metų vaikai, kurie netrukus jau keliaus į mokyklas, žinotų – kas yra negalia ir ką reiškia gyventi turint negalią.

Renginio pradžioje rodėme vaikams skirtą filmuką, kuriame apie tai kalbama, pasakojama, kaip reikėtų elgtis sutikus žmogų su negalia, kaip galima jam padėti.

Įkūrėme 6-ias laboratorijas. Jose galima išbandyti įvairias veiklas, padėsiančias geriau suvokti, kaip gyvena ir kaip galimai jaučiasi žmogus, turintis judėjimo, regos, klausos ar kitą negalią“, – sakė viena iš renginio organizatorių Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. Daiva Mockevičienė.

Kartu su specialistais laboratorijose vaikai išbandė, kaip galima judėti ramentų ar vežimėlio pagalba. Susipažino su klausos, regos negalią turinčių žmonių pasauliu. Delfinų terapijos centro specialistai vaikams pristatė bei leido išbandyti įvairias veiklas, kurios taikomos žmonėms su fizine, protine negalia, sergantiems neurologinėmis ligomis.

„Šiandien atvyko apie 150 vaikų. Tačiau planavome šiek tiek mažesnį jų skaičių, nes norime kokybiško renginio, kad jis būtų kuo naudingesnis. Jaučiame didžiulį susidomėjimą: vos paskelbus registraciją – neliko laisvų vietų. Tad matydami tokį būrį dalyvių, neabejojame, kad ateityje vėl organizuosime šiai temai skirtų renginių,“ – kalbėjo prof. D. Mockevičienė.

Vaikams buvo išdalintos apyrankės, kurios, tikimasi, primins apie dalyvavimą renginyje bei jo metu įgytas žinias.

„Kai mus pakvietė būti šio renginio globėjomis, net nebuvo minties atsisakyti. Džiaugiamės turėję galimybę prie šio renginio prisidėti saldumynais bei vaikams skirtomis apyrankėmis, ant kurių yra užrašytas renginio šūkis: „Aš neabejingas, o tu?“. Tikimės, kad apyrankės ir šis užrašas jiems primins ką išgirdo, sužinojo, papasakos apie tai tėvams, draugams, o sutikę žmogų su negalia neliks abejingi“, – vylėsi Rotary klubo „Aditė“ prezidentė Sonata Lygnugarienė.