LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitetas vaikams dovanoja džiaugsmą sodinti, auginti ir ragauti
22-04-2021

30-mečio jubiliejų švenčiantis Klaipėdos universitetas toliau tiesia draugystės tiltus į bendruomenę, kviesdamas jungtis į proginę 30-ies patirčių programą. Viena jų skirta patiems mažiausiems bendruomenės nariams – ikimokyklinio amžiaus vaikams.  

Į 15-ą uostamiesčio ir Kretingos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų, užsiregistravusių dalyvauti šioje patirtyje, jau iškeliavo Klaipėdos universiteto Botanikos sodo specialistų išauginti žemuogių daigeliai bei nufilmuotos videoinstrukcijos, kaip juos persodinti, auginti bei prižiūrėti. Darželinukai daigeliams iš anksto turėjo sukurti, dekoruoti vazonėlius, o kai kurie tam paruošė net lysves.

„Norime mažiesiems padovanoti džiaugsmą sodinti, auginti ir ragauti… Norėjome padovanoti ir smagią daigų sodinimo šventę Klaipėdos universiteto aikštėje, bet šį sumanymą tenka pataupyti saugesniems metams, kol žmonėms vėl bus leista rinktis į būrį“,- sako Inga Petrauskienė, KU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja.

Ir nors Universitetui labiau aktuali ūgtelėjusių ir apie gyvenimo kelio pasirinkimus jau galvojančių vaikų bei jaunimo auditorija, tačiau tokius susitikimus su mažaisiais norima padaryti kasmete pavasario tradicija. „Norime Klaipėdos krašte diegti naują tradiciją – parodyti vaikams, kaip auga augalai: darželiuose, namuose ant palangės ar šiltnamiuose. Šiemet pasėjome ir į vaikų ugdymo įstaigas išvežiojome 500 žemuogių daigų. Tikiu, kad iš šios akcijos susidėjo turtinga patirčių kraitė ir žemuogės atnešė daug gerų emocijų, pažinimo ir atradimų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems“,– akcijos sėkme džiaugėsi KU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja.

KU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorė Laura Normantė sako, jog mažiesiems sodininkams parinkta nereikli ir gausiai saldžiomis uogomis apdovanojanti žemuogių veislė „Regina“, kuri gali sėkmingai ištverti žiemas ir džiuginti uogomis ne vienerius metus. „Vaikams dabar svarbiausia daigelius rūpestingai perkelti į savo vazonus, padėti saulėtoje vietoje ir nepamiršti palaistyti, bet ir neperlaistyti!”,- kantrybės prižiūrint žemuoges ir laukiant išsirpusių uogų vaikams linkėjo Botanikos sodo atstovė.

Atgarsiai iš žemuogių idėja „užsikrėtusių“ ikimokyklinių įstaigų – tik pozityvūs. Klaipėdos „Vyturėlio“ lopšelio – darželio priešmokyklinukai su mokytoja Jurgita Astrauskaite žemuoges augins darželio šiltnamyje. „Gavę dovaną su vaikais kalbėjomės apie tai, kaip, kur auga uogos, ką reikia padaryti, kad sulauktum derliaus“,- pasakoja mokytoja. Beje, ši įstaiga gausiausiai dalyvavo projekte – į kvietimą auginti žemuoges atsiliepė net 5 jos grupės, mažiausiųjų vaikų amžius – 3 metai. Kitos ikimokyklinės uostamiesčio įstaigos vaikai žemuogių daigelius sodins į savo pačių rankomis išpuoštus vazonėlius ir lauks Mamos dienos, kad joms padarytų siurprizą. Kristijono Donelaičio vaikystės sodo priešmokyklinukai  su mokytojomis dalį žemuogių augins kokosiniuose vazonėliuose, o dalį Sodelio lysvėje, kad uogas galėtų skanauti visa bendruomenė. Atsidėkodami už dovaną, vaikai nupiešė spalvingą plakatą, o KU Botanikos sodo atstovei įteikė net dvi pačių sukurtas uogas. Lopšelio darželio „Boružėlė“ vaikų entuziazmo sodininkauti nenumaldė net užklupęs lietus, visi džiaugėsi, kad palaistyti augalėliai geriau augs Vaikai labai didžiavosi savo kurtais vazonėliais, kuriuose, neabejojo, žemuogės puikiai derės.

KU 30-mečio patirtys tęsis iki pat jubiliejinių metų pabaigos. Visa programa skelbiama https://www.ku.lt/30/ .