LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitetas – tarp lyderių
20-11-2018

Lapkričio 13 d., minint 20-ąsias Švietimo mainų paramos fondo (ŠMPF) veiklos metines, vyko iškilmingas konkursas. Jo metu apdovanoti geriausi Lietuvos 2018-ųjų švietimo mainų projektai. Klaipėdos universitetui buvo įteikta garbinga padėka už projekto „Lietuvių kalbos ir kultūros kursai užsieniečiams“ rezultatus.

„Padėka svariai papildė anksčiau už šią veiklą gautus aukštus įvertinimus ir, žinoma, paskatino bei įpareigojo tęsti šį prasmingą, tačiau daug jėgų ir širdies reikalaujantį darbą“, – sakė Jūratė Derukaitė, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centro vadovė.

Lietuvių kalbos ir kultūros akademija (anksčiau – Lietuvių kalbos ir kultūros mokykla) intensyvius kalbų kursus rengia nuo 2002 m. vasaros, o nuo 2015 m. pradėti rengti ir žiemos kursai, vykstantys sausio mėnesį.

„Semestro metu visada vyksta įvairaus lygio lietuvių kalbos kursai, tačiau būtent per intensyvius vasaros ir žiemos kursus susirenka daugiausia dalyvių. Šią vasarą sulaukėme rekordinio jų skaičiaus – beveik 70 dalyvių iš 24 šalių. Didesnė jų dalis specialiai atvyksta į kursus, tačiau nemažai būna ir vietinių užsieniečių, apsigyvenusių Lietuvoje, tarp jų ir KU studentų“, – pasakojo J. Derukaitė.

Kursų metu vyksta ne tik pamokos, bet ir įvairūs renginiai, o mokymus baigę kursantai, į juos sugrįžta ne vieną kartą.

„Kursantų atsiliepimai nuostabūs. Jie grįžta vėl ir vėl į mūsų kursus, nors konkurencija tarp Lietuvos universitetų yra didelė – analogiškus kursus organizuoja ir VU, ir VDU, ir buvęs LEU.

Kalbant apie mūsų siūlomą kalbos mokymo ir kultūros pažinimo programą, kursantai pabrėžia itin aukštą mokymo kokybę, orientuotą į įvairius kalbos mokėjimo lygius, nuoširdų, betarpišką bendravimą, maksimalią kultūrinės programos renginių gausą ir, pasibaigus kursams, užmegztų santykių puoselėjimą socialiniuose tinkluose bei kitomis priemonėmis.

Didžiuojamės kursantais, sugrįžtančiais pas mus net po keletą kartų“, – sakė J. Derukaitė.

Šiuo metu intensyviai ruošiamasi 2019 m. sausio mėnesį vyksiančiai Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijai.