LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rostoko universitetu
15-09-2017

Rugsėjo 14 d. Klaipėdos universitete (KU) lankėsi delegacija iš Vokietijos Rostoko universiteto: rektorius prof. dr. med. Wolfgang Schareck bei Rostoko universiteto atstovai – prof. dr. phil. Dr. h. C. Winfried Böttcher, prof. dr. Jörn Dosch ir Michael Paulus, kurie susitiko su Klaipėdos universiteto Rektoriumi prof. habil. dr. Eimučiu Juzeliūnu bei Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulu Klaipėdos konsulinėje apygardoje, KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos Evangeliškosios teologijos centro direktoriumi doc. dr. Arūnu Baubliu. Susitikimo tikslas – Klaipėdos universiteto ir Rostoko universiteto bendradarbiavimo sutarties pasirašymas.

Klaipėdos universitetas, siekdamas didinti studijų ir mokslo tarptautiškumą, kartu su Rostoko universitetu pradėjo Klaus Mehnert instituto steigimo procesą. Pasak doc. dr. A. Baublio, tai atvers kelius tiek bendriems moksliniams tyrimams, tiek bendroms studijų programoms, kurių tikslas – pritraukti studentus, ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. „Ateityje studentams bus galima įgyti dviejų universitetų diplomus vienu metu. Studentams atsivertų visai kitokios galimybės, nes pagal tokias programas paprastai studijuojama paeiliui ir Lietuvoje, ir Vokietijoje. Tokiu būdu artimiau susipažįstama su kitos šalies kultūra, socialiniu ir politiniu gyvenimu, gilinamos užsienio kalbos žinios“, ­– pasakoja Vokietijos garbės konsulas Klaipėdoje.

„Klaus Mehnert institutas veikė Kaliningrade, prie Kaliningrado technikos universiteto. Tai buvo Europos sąjungos ir Vokietijos dovana Kaliningrado miestui. Tačiau pasikeitus politinei situacijai ir aplinkybėms, instituto veikla buvo tiek suvaržyta, jog nutarta uždaryti institutą. Šiandien atsirado galimybė Klaus Mehnert institutą perkelti į Klaipėdą ir įsteigti šalia Klaipėdos universiteto“, – instituto istoriją pasakoja doc. dr. A. Baublys.

Klaus Mehnert institutas inicijuos Europos studijų magistrantūros programą KU Socialinių mokslų fakultete. Programa vyks vokiečių kalba, o dėstyti atvyks dėstytojai iš Rostoko universiteto bei žymūs mokslo ir politikos veikėjai, kurie dirba Vokietijoje ir Europos sąjungos institucijose. Priėmimas į Europos studijų programą numatomas kitais studijų metams.

Pasak doc. dr. A. Baublio, tokio instituto atsiradimas Klaipėdoje bus itin reikšmingas žingsnis vystant bendradarbiavimą tarp Vokietijos ir Lietuvos. Tai bus pirmas vokiškas mokslinis institutas Baltijos šalyse. „Apskritai, Klaipėdos universitetas kartu su Rostoko universitetu turi daug bendrų sąlyčio taškų – universitetai bendradarbiaus jūros mokslų srityse, jūros inžinerijos, biologijos, chemijos srityse“, – pasakoja Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas Klaipėdos konsulinėje apygardoje doc. dr. Arūnas Baublys.