LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitetas nugalėjo projekte „Fortum energijos donoras“
01-10-2015

„Fortum Heat Lietuva“ sveikos gyvensenos mylėtojus keturis mėnesius (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 30 d.) kvietė aktyviai sportuoti bei prisijungti prie akcijos „Fortum energijos donoras“ (FED). Sveiką gyvenseną propaguojanti iniciatyva suteikė galimybę bėgiojant, važiuojant dviračiu ar vaikščiojant kaupti energiją, kuri virto parama vienam iš universitetų. Daugiausiai (424355 Wh) energijos surinko Klaipėdos universitetas, jam atiteks 7 000 eurų „Fortum Heat Lietuva“ parama.

Akcijoje dalyvavo trys Lietuvos universitetai: Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos ir Klaipėdos universitetas. Kiekvienas dalyvavęs akcijoje galėjo pasirinkti, kurį universitetą atstovauja ir priimtiną sporto šaką – bėgimą, važiavimą dviračiu ar tiesiog ėjimą. Akcijos pabaigoje buvo susumuoti visi rezultatai. Kovoje dėl pirmosios vietos nugalėjo Klaipėdos universitetas, kurio sąskaitoje sukaupta 8520 km ir 424355 Wh pagamintos energijos. Nuo lyderių labai nedideliu skirtumu atsiliko Kauno technologijos universitetas – 9877 km ir 378959 Wh. Ne toks aktyvus buvo Vilniaus Gedimino technikos universitetas, kurio sąskaitoje tik 223 km ir 9132 Wh pagamintos energijos.

Daugiausiai energijos surinkęs Klaipėdos universitetas gaus „Fortum“ paskirtą finansinę paramą socialinei iniciatyvai įgyvendinti. Projekto nugalėtojai už gautą paramą įsipareigojo įrengti aktyvaus laisvalaikio erdvę universiteto studentams.

Klaipėdos universiteto Studentų reikalų skyriaus vedėjas dr. Darius Rekis džiaugėsi, jog jam šioje akcijoje pavyko sutelkti uostamiesčio akademinę bendruomenę vieningai siekti tikslo, o tai ir leido įveikti didesniu studentų skaičiumi pasižyminčius Vilniaus ir Kauno universitetus. „Visada yra smagu nugalėti, o kai pergalę atneša komandinės pastangos tai dvigubas laimėjimas. Noriu padėkoti visiems, kurie 4 mėnesius aktyviai judėjo ir prisidėjo prie to, kad Klaipėdos universitetas iškovotų pergalę. Ypatingai didelį ačiū tariu akcijos lyderiams. Daliai Jakulytei, prie universiteto pergalės prisidėjusiai 53220,59 Wh energijos. Taip pat Šarūnui Litvinui (35205,68 Wh) bei Adomui Vanagui (34803,95 Wh).“ – laimėjimu džiaugėsi D. Rekis.