LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitetas Jurbarke skleis žinią apie beribį jūros potencialą ir joje slypinčius atradimus
18-06-2021

Klaipėdos universitetas jungiasi prie Lietuvos jūrų muziejaus suburtos bendruomenės Lietuvos laivyno 100-mečiui pažymėti. Rytoj, šeštadienį, Jurbarke vyksiančioje Jūros dienoje KU pakvies pažvelgti į jūrą kitu rakursu: taip, kaip ją mato jūrą ir jos paslaptis tyrinėjantys mokslininkai – archeologai, biologai, ekologai, uosto, jūrų transporto ir laivų projektavimo bei statybos specialistai.

Klaipėdos universitetas daugelį metų apibūdinamas epitetu jūrinis. Ir nors Universiteto akademinė bei mokslinė veikla jau gerokai „išaugusi“ šį apibūdinimą ir su jūrine kryptimi sėkmingai konkuruoja socialiniai, humanitariniai bei sveikatos mokslai, KU lieka svarbia jūrinio sektoriaus specialistų rengimo bei su jūra susijusių mokslinių tyrimų įstaiga. Tik čia vykdomos jūrų transporto inžinerijos studijos, čia rengiami kvalifikuoti darbuotojai laivų projektavimo ir statybos sektoriui, kitų sričių inžinerijos specialistai. KU Jūros tyrimų institutas gilinasi į įvairiapusę Baltijos jūros ir jos aplinkos taršos problematiką bei mokslu grįstų sprendimų paiešką. Unikalią sritį Lietuvos archeologijos moksle – povandeninę archeologiją plėtoja KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto komanda. KU – vienintelis šalies universitetas, turintis laivyną, kuriame unikalus mokslinių tyrimų laivas – plaukiojanti laboratorija „Mintis“ bei didžiausias Lietuvos burlaivis „Brabander“, tarnaujantis mokymo bei mokslo tikslams.

Luko Juočo nuotr.

„Lietuva jūrine valstybe vadinama beveik šimtmetį, bet vis dar esame Baltijos jūros pažinimo ir atradimų stadijoje. Tuo jūros pažinimu, kurį mes, Universiteto atstovai, jau turime, mielai dalinsimės su Jūros dienos Jurbarke lankytojais“,- sako Klaipėdos universiteto misijos vadovas, prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

Renginio lankytojai fotoparodos stenduose galės pažinti vienintelį Lietuvoje mokslinių tyrimų laivą „Mintis“, sumanytą ir pastatytą Klaipėdoje, o dabar dirbantį globalaus mokslo reikmėms. Visuomenei bus pristatyti KU mokslininkų užfiksuoti vaizdai iš ekspedicijų Arkties vandenyne. Apie jas, jų tikslus ir atradimus diskusijoje papasakos šių ekspedicijų dalyviai, KU Jūros tyrimų instituto mokslininkai – akademikas habil. dr. Sergejus Oleninas, dr. Martynas Bučas. Unikalius vaizdus iš Baltijos jūros gelmės ir sensacingus radinius pristatys akademikas habil. dr. Vladas Žulkus.

Jaunimą jūrų transporto inžinerija stengsis sudominti KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto komanda. Į klausimą, kodėl Lietuvos jūrų pramonei reikalingi sumanūs, kvalifikuoti jauni žmonės, kuo ši sritis gali būti įdomi jaunimui, atsakys jaunosios KU mokslininkų kartos atstovas, tuo pat metu ir laivų projektuotojas – praktikas Lukas Norkevičius. O būsimieji jūrų inžinerijos specialistai visiems norintiems leis pasijusti šios srities specialistais: dirbtiniame uosto kanale bus galimybė pakrauti laivus, parinkti jiems sraigtus ir perplukdyti krovinį į kitą krantą. Sumaniausieji krovos ir laivavedybos ekspertai, įvaldę šio edukacinio stendo mechanizmus, bus apdovanoti. „Mums didžiausia dovana būtų, jeigu Lietuvos jaunimas atrastų jūrą, jūrines studijas ir šioje srityje pamatytų savo augimo bei karjeros perspektyvas. Šalyje jau dabar stinga kvalifikuotų jūrų transporto inžinerijos specialistų, tad džiaugsimės, jeigu mūsų atvežta žinia paskatins apmąstyti ir rinktis studijas, susijusias su naujų laivų projektavimu ir statyba“,- sako KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė dr. Rima Mickevičienė.

Jūros dienos Jurbarke renginių programoje suplanuotos KU veiklos rytoj, nuo 12 val. vyks Jurbarko dvaro parke.