LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universitetas grįžo į Europos universitetų asociacijos šeimą
25-01-2021

Klaipėdos universitetas 2021-aisiais grįžo į Europos universitetų asociacijos („European University Association“, EUA) šeimą ir vėl tapo visateisiu šios organizacijos nariu. Apie patvirtintą narystę KU rektorių prof. dr. Artūrą Razbadauską laišku informavo šios organizacijos prezidentas prof. M. Murphy.

Europos universitetų asociacija – tai didžiausias ir plačiausiai veikiantis žemyno universitetų tinklas, suteikiantis erdvę keistis informacija, ieškoti kontaktų, bendrauti ir bendradarbiauti, įtakojant politinius sprendimus, stiprinant Europoje mokslo ir žinių vertę, plėtojant mokslą ir inovacijas bei juos kuriančias institucijas.

Klaipėdos universitetui, įsiliejus į Europos universiteto EU-CONEXUS tinklą, tarptautiškumo aspektas tapo ypač aktualus. Uostamiesčio universitetas bus ne tik savo akademinės bendruomenės, tačiau ir EU-CONEXUS balsas įtakingoje tarptautinėje organizacijoje.

Narystė Europos universitetų asociacijoje aukštojo mokslo įstaigoms-narėms atveria galimybes deleguoti savo atstovus į organizacijos ekspertų grupes, dalyvauti organizacijos projektuose, konferencijose bei forumuose, kurie turi atgarsį visoje Europos universitetų bendruomenėje. „Išnaudodami savo narių stipriąsias puses ir įžvalgų potencialą, mes turime daugiau galimybių stiprinti kolektyvinį balsą“,- rašoma p. M. Murphy laiške Klaipėdos universiteto vadovui.

Jame kviečiama aktyviai prisidėti prie tarptautinės organizacijos bendruomenės veiklų.

APIE EUA: Europos universitetų asociacija jungia daugiau nei 800 aukštojo mokslo institucijų iš 48 šalių. Organizacija įkurta 2001 m., jos būstinė įsikūrusi Briuselyje. Organizacija reiškia bendrą universiteto poziciją svarbiausiais ES aukštojo mokslo plėtros politikos bei probleminiais klausimais.