LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdos universitetas dalyvaus didžiausiame gyvybės mokslų renginyje Baltijos šalyse „Life Sciences Baltics“

Klaipėdos universitetas rugsėjo 26-27 d., Vilniuje, LITEXPO parodų ir konferencijų centre dalyvaus didžiausiame gyvybės mokslų renginyje Baltijos šalyse „Life Sciences Baltics“.

Tai – vienintelis tarptautinis forumas Baltijos šalyse, suteikiantis galimybę biotechnologijų, medicininių prietaisų, farmacijos ekspertams susitikti, keistis idėjomis, užmegzti naujas pažintis ir partnerystes.

Šiemet renginyje tikimasi sulaukti apie 1,5 tūkst. dalyvių ir delegacijų iš Japonijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, JAV ir kitų gyvybės mokslų srityje lyderiaujančių šalių.

Dviejų dienų trukmės konferencijoje bus aptariamos naujausios tendencijos gyvybės mokslų srityje, 3D spausdinimas medicinoje, , skaitmeninės sveikatos apsaugos priemonės, lazerių technologijų taikymas gyvybės moksluose.

Tarp 60 pasaulinio lygio pranešėjų bus ir 2012 m. Nobelio premijos laureatas chemijos srityje Brianas Kobilka, prestižiniu apdovanojimu įvertintas už receptorių, sujungtų su G baltymu, tyrimus.

Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkai parodoje pristatys „Blue technology” principais taikomus laboratorinius tyrimus, biotechnologijas ir inovacijas: nuo genų iki ekosistemos, plaukiojančių salų, akvakultūros, aplinkos taršos matavimo įrenginių. Taip pat bus pristatomi vykdomų projektų rezultatai.

Plačiausiai bus pristatomi probiotinių preparatų panaudojimo tyrimai: poveikis akvakultūros organizmų augimui ir sistemų funkcionavimui uždaroje recirkuliacinėje ir tvenkininėje akvakultūroje; patogeninių mikroorganizmų kontrolės efektyvumas; praktinio taikymo metodikų kūrimas ir rekomendacijos partneriams gamintojams dėl produktų vystymo.

Jūrinės recirkuliacinės akvakultūros technologijų srityje bus pristatomos druskingo vandens panaudojimo galimybės ir poveikis žuvų fiziologijai, krevečių ir kitų jūrinių gyvūnų auginimo biotechnologijų kompetencijų vystymas; geoterminio vandens ir energijos panaudojimo recirkuliacinėje akvakultūroje potencialo tyrimai.

Be tarptautinės konferencijos, „Life Sciences Baltics“ įmonių parodoje bus galima išvysti daugiau nei 60 kompanijų iš JAV, Vokietijos, Italijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Kinijos, Jungtinės Karalystės.

Renginio metu bus suorganizuota apie 1,5 tūkst. verslo susitikimų, o 10 perspektyvių startuolių iš Baltijos šalių pristatys savo verslo idėjas potencialiems investuotojams.