LT   |   EN      Mano KU   |   
„Klaipėdos nafta“ kartu su Klaipėdos universitetu pirmą kartą pristato naują studijų programą
29-01-2016

Šiandien Kaune vyksiančioje „Aukštųjų mokyklų mugėje 2016“ AB „Klaipėdos nafta“, dalyvaudama kartu su Klaipėdos universitetu, pristato naują studijų programą „Suskystintųjų gamtinių dujų terminalų inžinerija“, kuri būsimuosius bakalauro laipsnio siekiančius studentus sukvies jau ateinantį rudenį.

Tai nauja ir perspektyvi pasaulyje inžinerinė specialybė, kurios poreikį nulėmė besiplečianti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) rinka tiek Lietuvoje, atsiradus SGD terminalui, tiek ir visame pasaulyje. Klaipėdoje statoma SGD paskirstymo stotis, Baltijos regione statomi 5 iš 11 planuojamų nauji plaukiojantys ir antžeminiai SGD terminalai, o pasaulinį laivyną artimiausiais metais papildys 150 naujų laivų, varomų SGD, tad būsimiesiems absolventams atsiveria galimybė save realizuoti tarptautinėje augančioje darbo rinkoje.

SGD inžinerijos studentų laukia daug įdomių naujos bakalauro laipsnio studijų programos, kuri truks 3,5 m., dalykų, tokių kaip SGD terminalo energetinis ciklas ar Verslo ir inžinerinių projektų valdymas.

Ši studijų programa gimė Energetikos ir Švietimo ministerijos iniciatyva pernai įkūrus SGD klasterį, kurį sudaro Klaipėdos universitetas, AB „Klaipėdos nafta”, AB „Vakarų laivų gamykla” bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

„Mūsų bendrovė ieško įvairių galimybių optimaliai ir kuo efektyviau išnaudoti jau valdomą SGD infrastruktūrą bei kurti naują, taip atveriant perspektyvas, pirmiausia, Klaipėdai, Lietuvai bei visai Baltijos regiono SGD rinkai. Sieksime, kad šis keturšalis bendradarbiavimas energetikos, švietimo ir mokslo bei verslo srityse didintų mokslinį-technologinį-ekonominį šalies konkurencingumą, skatintų SGD verslą ir investicijas“, – apie naująją studijų programą kalba Mantas Bartuška, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Naujoji studijų programa taip pat bus pristatoma vasario 4-6 dienomis Vilniuje vyksiančioje XIV tarptautinėje mokymosi, žinių  ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“. Šios parodos metu vasario 6 d. 14 val. paskaitą „Ateities specialybė – SGD inžinerija“ skaitys Tadas Matulionis, AB „Klaipėdos nafta“ SGD terminalo departamento direktorius. Su studijų programa taip pat bus galima susipažinti Klaipėdos studijų mugėje „Studijų regata‘16“, kuri vyks kovo 4 d.