LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos miesto meras KU studentams išdavė savo ramybės šaltinį
29-10-2019

Spalio 24 d. socialiniame klube „Raketa“ įvyko paskutinis šiemet Klaipėdos universiteto (KU) studentų sąjungos organizuojamo pokalbių ciklo „Studentiškas spalis“ susitikimas. Šio susitikimo svečiai – Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir grupės „Baltasis kiras“ vokalistas Tautvydas Paulius Augustinas.

Gimęs ir užaugęs Klaipėdoje V. Grubliauskas pasakojimą apie save pradėjo atsigręždamas į vaikystės laikus. Meras užsiminė kad jo meilė muzikai užgimė šeimai persikėlus gyventi į Klaipėdos senamiestį, netoli džiazo klubo. Nors mokykloje sako buvęs geras mokinys, niekur stoti neplanavo. Viskas pasikeitė, kai grojant mokyklos ansamblyje V. Grubliauskas susidraugavo su savo muzikos mokytoju Simonu Donskovu. Šis pastebėjęs mokinio talentą vis pakviesdavo jį groti restoranuose.

„Muzika neateina pas tave, tu ateini pas ją“, – teigė meras.

Net ir dabar, aktyviai sukdamasis politikos sferoje, Klaipėdos miesto vadovas neapleido muzikos.

„Džiazas visada padeda politikoje, tačiau politika kartais trukdo džiazui“, – sakė V. Grubliauskas.

Jis prisipažino, kad taip ir neišmoko derinti darbo ir poilsio, todėl laisvalaikiui laiko dažnai nelieka. Tačiau kad ir koks užimtas bebūtų, V. Grubiauskas sakė nepamirštantis to, kas gyvenime svarbiausia – išlikti savimi.

„Toks pat esu parduotuvėje, bažnyčioje, darbo vietoje, ar čia, su jumis. Nors nuoširdumas, atvirumas, natūralumas – sukuria pažeidžiamumą politikoje. Vis dėlto, manau, kad svarbiausia išlikti žmogumi“, – tikino meras.

Laikytis šių įsitikinimų jam taip pat padeda meilė miestui, kuriam vadovauja.

„Klaipėda – kaip motina. Kartais būna pavargusi, irzli, bet ją vis tiek myli. Man svarbu padėti kitiems, niekam neužtrenkti durų ir būti kūrėju. Noriu, kad kiekvienas klaipėdietis pasijaustų savo miesto metu“, – teigė V. Grubliauskas.

Kai jam prireikia sutelkti mintis ir priimti sprendimus, ramybės ieško mėgstamiausioje savo Klaipėdos vietoje – prie Uosto vartų. Pasak V. Grubliausko, žiūrint į šėlstančią jūrą ir matant tik bangas, svarbu pamatyti kitą krantą, kuriame yra galimybė įgyvendinti savo viziją.

Patikėti kitu krantu Klaipėdos meras palinkėjo ir renginyje susirinkusiam jaunimui.

„Svarbiausia, neišsižadėti savęs ir nepasiduoti tendencijoms. Būsite laimėtojai, jei nekovosite su savimi“, – tikino KU studentus pašnekovas.

Kitas vakaro svečias – grupės „Baltasis kiras“ lyderis Tautvydas Paulius Augustinas, ryškių sąsajų su Klaipėda neturi. Iki penktos klasės jis gyveno Panevėžyje, o vėliau su šeima persikėlė į Vilnių. Ten baigė mokyklą, po kurios įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, kur studijavo Architektūrą. Šias studijas metė antrame kurse, o vėliau įstojo į Sociologiją Vilniaus universitete.

„Dėstytojai ten buvo kitokie. Niekada nieko nekonspektuodavau, nes buvo per daug įdomu jų klausytis. Mokantis iš tokių žmonių motyvacija atsirado ir man“, – tvirtino muzikantas.

Dar studijų metais su Sociologija konkuravusi aistra muzikai paėmė viršų vos tik apsigynus bakalaurą.

„Tai ką išmokau studijų metu pritaikau iki šiol, bendraudamas su žmonėmis ar derindamas reikalus dėl muzikos“, – sakė pašnekovas.

Laikui bėgant susiformavo ir grupė „Baltasis kiras“, kuri greitu metu kaip tik žada išleisti savo naująjį albumą.

Atsisveikindamas „Baltojo kiro“ lyderis šmaikštaudamas palinkėjo rūpintis savimi.

„Sveikai maitinkitės, rūpinkitės veido oda, švariai gyvenkite“, – skatino KU studentus Tautvydas Augustinas.

Straipsnį rengė KU praktikantės Karolina Butkutė ir Gustė Naricynaitė