LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos medijų filosofai laimėjo VšĮ „Socialinė sveikatos akademija“ organizuotą konkursą „Mano Lietuvos“
04-07-2016

2016 m. birželio mėn. VšĮ „Socialinė sveikatos akademija“ organizavo konkursą „Mano Lietuvos“, skirtą jauniesiems kūrėjams. Tai pirmas toks Lietuvoje įgyvendinamas projektas, kai viešajame transporte pristatomi jaunimo vaizdo meno kūriniai.

Konkurso tikslas – vaizdo meno ir kūrybiškumo skatinimas bei plėtra. Konkurso dalyviai turėjo šiuolaikiškai pristatyti Lietuvos gyvenimo aktualijas, kurdami trumpus vaizdo klipus, kuriuose būtų kasdienių pasakojimų fragmentų apie mus supančią aplinką, gamtą, kultūrą. Tai gali būti ir trumpos, intymios istorijos apie gyvenimą Lietuvoje arba istorijos apie tokią Lietuvą, kokios niekada neįsivaizdavome. Konkurso organizatoriai siekė supažindinti visuomenę su jaunųjų Lietuvos vaizdo menininkų kūriniais ir pačiais kūrėjais, taip skatindami jaunųjų vaizdo menininkų kūrybinę veiklą, suteikdami jiems galimybę pristatyti savo kūrinius. Konkursą laimėję vaizdo klipai bus rodomi viešojo transporto ekranuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose.

Konkurse dalyvavo ir prizus laimėjo Klaipėdos universiteto „Medijų filosofija ir kultūrinės industrijos“ bakalauro studijų programos studentai (HUMF Filosofijos ir kultūrologijos katedra), sukūrę vaizdo klipą „Herojai yra tarp mūsų“[1]. Artimiausiu metu klipas bus rodomas viešojo transporto ekranuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose.

Studentų kūrybinės grupės nario Andrejaus Larionovo teigimu, „šiame vaizdo klipe studentai norėjo atkreipti dėmesį į tai, kad dažnas iš mūsų, paskendęs savo džiaugsmuose ir nuopuoliuose, užsisklendžia savyje, taip tarsi numodamas ranka į kitų žmonių rūpesčius. Net patys to nesuprasdami galime sulaukti pagalbos iš tų žmonių, kuriuos kažkada įskaudinome ar atstūmėme. Neįgalus žmogus klipe pasakojamoje trumpoje istorijoje atstovauja tiems žmonėms, pro kuriuos kasdien praeiname gatvėje jų tarsi nepastebėdami, o juk tikri, nors ir maži žygdarbiai, įgyvendinami tų herojų, kurie niekam nežinomi ir nematomi. Būtent jų atliekamuose „nepastebimuose“ darbuose slypi tikras nuoširdumas ir nesuvaidintas herojiškumas, taigi tikri herojai visada yra tarp mūsų“.

Vertinimo komisiją sudarė VšĮ „Socialinė sveikatos akademija“, UAB „Media traffic“, UAB „Komunikaciniai projektai“ atstovai, kviestiniai asmenys. Studentų sukurtas vaizdo klipas „Herojai yra tarp mūsų“ įvertintas solidžiu piniginiu prizu.

Parengė dr. Ernesta Molotokienė