LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdoje vykusioje „Studijų regatoje“ – rekordinis moksleivių skaičius
02-03-2018

Turbūt visi Klaipėdos miesto ir regiono moksleiviai kovo 2-ąją buvo pasižymėję raudona spalva, nes tą dieną vyko „Studijų regata 2018!“. Jau trečius metus iš eilės visos Klaipėdos miesto aukštosios ir profesinės mokyklos drauge su Klaipėdos miesto savivaldybe surengė studijų parodą, kurios metu būsimieji studentai sužinojo apie studijas ir priėmimo į jas galimybes uostamiestyje. Renginio globėjas – Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Šiemet renginys vyko LCC tarptautiniame universitete, Michaelsono centre, kur apsilankė rekordinis skaičius būsimų studentų. Prie aukštųjų mokyklų stendų moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti su studentais, iš pirmų lūpų sužinoti apie studentišką gyvenimą. „Rinkis Klaipėdą!“ – toks buvo renginio šūkis, ne kartą įvairiais aspektais kartotas renginio pranešėjų.

„Studijų regatos“ globėjas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas renginio atidarymo metu sveikino susirinkusiuosius ir linkėjo kiekvienam atrasti savąjį kelią, savąsias koordinates. Meras akcentavo, kad Klaipėda yra geriausias miestas gyventi ir studijuoti, tai rodo ne tik panašių renginių gausa, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybės stipendijos, skirtos talentingiausiems uostamiesčio studentams. Šiemet savivaldybė stipendijoms skyrė 25 tūkst. eurų.

Klaipėda – geriausias miestas gyventi ir studijuoti!

Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) direktorius Simas Simanauskas atvirai prisipažino, kad nei studijos Didžiojoje Britanijoje, nei darbas Vilniuje jam nesuteikė tokio džiaugsmo, kaip grįžimas gyventi ir dirbti į gimtąją Klaipėdą. „Aš Vilnių ir jo perspektyvas palikau dėl Klaipėdos. Čia matau labai daug galimybių, erdvės kurti, tobulėti. Tie, kurie šiandien renkatės savo gyvenimo kelią, prisiminkite, kad Klaipėda dar gerokai išaugs, aš tikiu Klaipėda!“, – į auditoriją kreipėsi S. Simanauskas.

Gerai žinomas Lietuvoje kelionių organizatorius ir verslininkas Rimvydas Širvinskas-Makalius po pranešimo apie savo asmeninius gyvenimo pasirinkimus pasidžiaugė, kad mieste būsimiems studentams organizuojami tokie renginiai: „Labai džiaugiuosi, kad vyksta renginiai, skatinantys jaunimą planuoti savo ateitį Lietuvoje. Kalbėdamas prieš didelę jaunimo auditoriją ir pasakodamas savo verslo kūrimo ar sėkmės istoriją, pamąstau: kaip būčiau norėjęs tokiame renginyje dalyvauti, kai dar mokiausi mokykloje! Galbūt drąsiau būčiau ėmęsis savo idėjų, jausčiau didesnį palaikymą ir matyčiau, kad toks esu ne vienas. Todėl laimingas jaučiuosi žinodamas, kad pasidalijimas savo patirtimi gali pakeisti bent vieno jaunuolio požiūrį į ateitį, karjerą ir gyvenimą.“

Iš Klaipėdos kilęs aktorius Giedrius Savickas prisipažino, kad Klaipėda jam yra geriausias miestas. Baigęs „Baltijos“ gimnaziją, užaugęs Debreceno gatvėje, jis ir šiandien, grįžęs į Klaipėdą, ėjo pažvejoti stintų. „Noriu jus patikinti, kad paprasti dalykai gali suteikti daugiau džiaugsmo, nei įtemptas kažko siekimas, kopimas į viršūnę. Žinokit, iš apačios viskas geriau matyti, ten nepučia vėjai ir stumdytis nereikia su tais, kurie yra viršuje“, – juokavo aktorius. Be to, G. Savickas susirinkusiesiems pažadėjo, kad per kelerius metus įtikins žmoną ir grįš gyventi į savo mylimą Klaipėdą.

Kavinės prie jūros „Ateik ateik“ steigėjai Rimvydas Uselis ir Guoda Steigvilaitė bei „Max Coffee“ kavinių tinklo įkūrėja Renata Statkevičienė pasakojo, kad verslas yra kūryba. „Jūs turbūt neįsivaizduojate, kiek Klaipėdoje yra galimybių ir erdvių kurti. Žinoma, reikės įveikti nemažai kliūčių, tačiau pasiekus tikslą būna labai gera“, – būsimiems studentams pasakojo verslininkai. R. Statkevičienė patikino, kad Klaipėdai reikia tik šiek tiek daugiau šypsenų, o prie to galime mes visi prisidėti.

Programavimo akademijos „Code Academy“ atstovai paminėjo, kad Klaipėda šiandien informacinių technologijų sektoriuje užima aukštas pozicijas. Uostamiestyje besikuriančios įmonės daugiausia dirba su užsienio rinka, tačiau vis dar trūksta informacinių technologijų specialistų, programuotojų. Todėl „Code Academy“ kvietė jaunimą rinktis informacines technologijas ir gyvenant Klaipėdoje dirbti visam pasauliui.

Renginio vedėjas Remigijus Žiogas papasakojo savo asmeninę istoriją ir įvardijo žengtus žingsnius, ką reikia keisti, norint judėti į priekį. „Dažnai žmonės kasdienėje rutinoje pamiršta, dėl ko daro tam tikrus dalykus, koks yra jų tikslas. Štai aš gimiau Klaipėdoje ir, nors vėliau augau Naujojoje Akmenėje, po dvidešimties metų grįžau į miestą, kuriame yra mano širdis. Atminkite, kad ne visada kitų žmonių primestos mintys, idėjos, standartai gali tikti ir jums. Elkitės ir gyvenkite pagal savo modelį, klausykite savo širdies“, – klausytojus uždegė R. Žiogas.

„Studijų regatą“ organizavo: Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos universitetas, LCC tarptautinis universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Lietuvos verslo kolegija, Socialinių mokslų kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Lietuvos moksleivių sąjunga, Klaipėdos miesto akademinių reikalų taryba Klaipėdos technologijų mokymo centras, Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla, Klaipėdos turizmo mokykla, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla, Klaipėdos laivininkų mokykla, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“.