LT   |   EN      Mano KU   |   
Sveikatos mokslų konferencija „Vydūnas jaunystei“
05-04-2016

Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, balandžio 6 dieną vyko tradicinė sveikatos mokslų konferencija „Vydūnas jaunystei“, kuri vėl sutraukė sveika gyvensena besidominčius klaipėdiečius. Šiemet lankytojus džiugino ne tik sveika mugė, bet ir gausus konferencijos pranešėjų skaičius iš Lietuvos bei užsienio, šokio kolektyvų pasirodymai.

Susirinkusius sveikino LR Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Eimutis Juzeliūnas ir kiti. Konferenciją šiemet organizavo KU Sveikatos mokslų fakultetas. Klaipėdos – vienintelio Lietuvos miesto, priklausančio Pasaulinės sveikatos organizacijos Europos sveikų miestų organizacijai – indėlį į visuomenės sveikatos stiprinimą, numato konferencijos temos, kurios vyravo nuo sveikos gyvensenos aspektų, asmens higienos priežiūros, fizinio aktyvumo iki vaikų vystymosi ypatybių ir onkologinių susirgimų. Visas temas galite rasti programoje. Šių metų konferencijos naujovė – maudynės geoterminiame vandenyje, kurio naudą jau ne vienerius metus tiria ir KU mokslininkai.

Tą pačią dieną, kartu su konferencija „Vydūnas jaunystei“, „Švyturio“ arenoje KU Sveikatos mokslų fakulteto studentai organizavo antrąją tarptautinę sveikatos mokslų studentų konferenciją, kur visos Lietuvos ir užsienio šalių akademinis jaunimas aktyviai įsitraukė diskutuojant apie tarpdisciplininius sveikatos mokslus, užmezgė naujų pažinčių.

Konferencijos pabaigoje vyko geriausių žodinių ir stendinių pranešimų apdovanojimai bei klaipėdiečio Edgaro Lubio su grupe koncertas.