LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Klaipėdoje – studentų chorų festivalis

Lapkričio 16 – 18 dienomis, Klaipėdoje vyks XX – asis tradicinis Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, skirtas tarptautinei studentų dienai.

Festivalyje dalyvaus per 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų chorų (apie 700-800 dainininkų) iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų miestų. Koncertai bus surengti ne tik Klaipėdos, bet ir Pamario krašto koncertų salėse bei bažnyčiose.

Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis iki 2005 metų vyko Vilniuje, o nuo 2006 metų, Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ ir Klaipėdos universiteto iniciatyva, ėmė keliauti per Lietuvos miestus, kuriuose yra aukštosios mokyklos.

Uostamiestyje, turinčiame gilias chorinio meno sklaidos tradicijas, aktyvią akademinę bendruomenę, festivalis vyks jau 4-ą kartą. Jį organizuoja Klaipėdos universitetas, Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Organizatoriai tikina, kad festivalis apims ne tik meninę – koncertinę veiklą, bet ir akademinių chorų bei chorvedžių bendradarbiavimą. Bus rengiami ne tik koncertai ir sakralinės muzikos vakarai, bet ir pažintinės ekskursijos po žymias Klaipėdos miesto ir regiono kultūrines vietas. Festivalio dalyviams bus skirta ir vakaronė su liaudiškais šokiais, dainomis, o chorų vadovų lauks ir diskusijos prie apskrito stalo, kurių metu bus galimybė pasikalbėti aktualiais chorinio meno klausimais.

Daugiau apie renginį