LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdoje praūžė studijų regata
07-03-2016

Kovo 4 dieną Klaipėdos miesto savivaldybė drauge su aukštosiomis ir profesinėmis Klaipėdos mokyklomis susivienijo bendram renginiui „Klaipėda – studentų uostas. STUDIJŲ REGATA’16“ su tikslu – pakviesti Vakarų Lietuvos moksleivius mokytis, studijuoti, siekti karjeros ir kurti savo gyvenimą Klaipėdoje.

Perkirpus juostelę, renginio atidarymą skelbė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, renginio globėjas – miesto meras Vytautas Grubliauskas bei Klaipėdos miesto tarybos narys, urbanistas Simonas Gentvilas. Ministrė teigė, kad daugiau nei 40 proc. abiturientų jau yra apsisprendę, kur studijuos, tad likusiems ši šventė – puiki proga tai padaryti dabar. Tam pritarė ir miesto meras: „Jei prieš studijų regatą dar buvo neapsisprendusiųjų, ar studijuoti uostamiestyje, po jos tokių, tikiu, nebebus. Klaipėda – unikalus miestas, kuriame kiekvienas jaunas žmogus gali būti laimingas.“

Po atidarymo vyko atvira diskusija-pamoka „Kodėl Klaipėda?“, kurioje su moksleiviais diskutavo Seimo nariai Eligijus Masiulis ir Agnė Bilotaitė, meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Nuo 10 iki 17 val. skirtingose erdvėse buvo pristatytos įvairios veiklos. Čia prisistatė visos Klaipėdos aukštosios ir profesinės mokyklos, kur jaunimas tiesiogiai bendraudamas su atstovais galėjo gauti visą aktualią informaciją apie studijas, vyko profesinių mokyklų dirbtuvės, seminarai mokytojams, darbdavių prisistatymai ir diskusijos apie miesto perspektyvas.

Sėkmės istorijomis dalijosi žymūs Klaipėdoje gyvenantys ir kuriantys žmonės: meras Vytautas Grubliauskas su žmona Inga, režisierius Valentinas Masalskis, restoranų „Momo Grill“ ir „Monai“ įkūrėja Kristina Samavičienė, Lietuvos kiokušin karatė rinktinės narys Lukas Kubilius, makiažo meistrė Olesia Žuravliova ir kiti. Vyko moksleiviams skirtos paskaitos apie karjeros planavimą, kritinį kūrybinį mąstymą, mėlynąsias biotechnologijas, viešojo kalbėjimo meną. Su DNB banko, „Mezon“, UAB „Excadel“ įmonių atstovais besidomintieji galėjo pasikonsultuoti karjeros galimybių klausimais.

Ritos Gorodeckienės nuotr.