LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdoje įvyko pirmasis „EU-CONEXUS“ FESTIVALIS (atnaujinta video)
14-09-2021

Klaipėdoje įvyko pirmasis „EU-CONEXUS“ festivalis

Rugpjūčiui baigiantis Klaipėdos universitete įvyko pirmasis EU-CONEXUS (Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai) festivalis.

Uostamiestyje susibūrė kone 100 EU-CONEXUS bendruomenės narių: vadovai, mokslininkai, universitetų – partnerių personalas, studentai, meno kolektyvai ir sportininkai. Festivalį pradėjo rugpjūčio 24-ąją KU miestelyje iškilmingai pakelta EU-CONEXUS vėliava.

Didžioji šio festivalio vertybė – jog tai pirmasis gyvai vykęs EU-CONEXUS universitetų bendruomenių susitikimas. Į Lietuvos uostamiestį atvyko Le Rošelio (Prancūzija), Atėnų žemės ūkio (Graikija), Bukarešto technikos (Rumunija), Valensijos katalikiškojo (Ispanija), Zadaro (Kroatija) universitetų atstovai. EU-CONEXUS festivalio programoje buvo parodų, dalykinių susitikimų, pažintinių ekskursijų po KU miestelį, fakultetus bei laboratorijas, Klaipėdą bei Neringą, vyko įvairios sporto varžybos ir koncertai. Į kultūrinę renginio programą įsiliejo ir ją praturtino Klaipėdoje tuo metu vykęs XXII-ojo tarptautinio universitetų teatrų forumas, kur savo pasirodymą pristatė ir EU-CONEXUS partnerių iš Rumunijos universiteto studentai. Svečiams iš kitų šalių buvo surengtas Lietuvos tradicijas ir kultūrą pristatantis vakaras, suteikęs daug gražių emocijų drauge su KU studentų tautinio meno ansambliu „Vytinė“ besimokant lietuviškų šokių žingsnelių.

EU-CONEXUS valdybos pirmininkas, Le Rošelio universiteto prorektorius Jean-Marc Ogier apibendrindamas renginį pabrėžė: „EU-CONEXUS festivalis buvo proga daugumai mūsų gyvai pasimatyti pirmą kartą. Ir šis susitikimas tik dar kartą įrodė, koks mums svarbus tikras bendravimas, kokią didelę įtaką jis turi visai tarpusavio ryšių dinamikai. Pasitikėjimas ir abipusiai interesai geriausiai kuriami ir derinami pažįstant vieniems kitus, o ne per technologijas. Tad siekiant efektyvaus bendradarbiavimo asmeniniai susitikimai nepakeičiami. Labai dėkoju Klaipėdos universiteto darbuotojams už šiemetinio festivalio organizavimą.Visi jį įvertino labai palankiai. Tai buvo nuostabus festivalis, kurio akimirkos išliks labai ilgai daugelio Europos studentų atmintyje!“,- teigė vienas iš EU-CONEXUS vadovų.

„Šis festivalis buvo didžiulis įvykis mūsų kuriamo Europos universiteto gyvavimo istorijoje. Gyvi susitikimai ypatingai sustiprino šios didelės tarptautinės bendruomenės ryšius,“ – sėkmingu renginiu džiaugėsi ir EU-CONEXUS projekto Klaipėdoje vadovė dr. Rima Mickevičienė.

„Nepaisydami nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, drauge padarėme daug vienydami  mūsų, kaip partnerių, akademinį ir mokslinį potencialą. Pradėjome įgyvendinti bendras studijų programas, pasistūmėjome į priekį kurdami ir plėtodami virtualią mokymosi erdvę.  Mūsų mokslininkai, bendradarbiaujantys projekte Research for Society, artimiausioje ateityje apjungs mokslo žinias ir patirtis. Tad įrodėme, kad galime dirbti bendro tikslo vardan nepaisydami aplinkinių kliūčių“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas

Paskutiniąją festivalio dieną studentai turėjo išskirtinę galimybę išbandyti jėgas tarpuniversitetinėse drakonų valčių lenktynėse, kur pergalę pelnė Kroatijos Zadaro universiteto studentai, o renginio vėliavą ir pareigą organizuoti 2-ąjį festivalį perėmė Le Rošelio universiteto delegacija.

TRUMPAI APIE „EU-CONEXUS“

KU 2019-aisiais tapo vienu iš 17 Europos Komisijos kuriamų ateities universitetų dalimi. Į šį akademines patirtis, mokslo žinias ir potencialą vienijantį Europos projektą buvo pakviesti 54 žemyno universitetai. KU ir dar penkių partnerių suburto aljanso EU-CONEXUS specializacija – tvari šiuolaikinių pakrančių miestų plėtra. EU-CONEXUS statistinis paveikslas – įspūdingas: daugiau nei 67 tūkst. studentų, beveik 5500 darbuotojų (dėstytojų, mokslininkų, personalo), 34 fakultetai, 65 mokslinių tyrimų grupės.