LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdoje vyksta 31-asis ICTM Studijų grupės simpoziumas
09-07-2021

2021 m. liepos 12–18 dienomis Klaipėdoje bus surengtas pasaulinės reikšmės tradicinių šokių tyrinėtojų renginys – 31-asis ICTM (International Council for Traditional Music) Etnochoreologijos studijų grupės simpoziumas. Jis pirmą kartą rengiamas ne tik Lietuvoje, bet ir apskritai Baltijos šalyse. Tai itin svarbus įvykis Lietuvai, kurioje etnochoreologijos studijos kryptingai vykdomos nuo 1989 metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Etnomuzikologijos katedroje, o visuomenės susidomėjimas tradiciniais šokiais išaugo populiarėjant naujam tradicinių šokių klubų judėjimui, kurį 2002 m. inicijavo Lietuvių etninės kultūros draugija.

ICTM Etnochoreologijos studijų grupė yra svarbiausia pasaulinė tradicinių šokių tyrinėtojus jungianti nevyriausybinė organizacija, gyvuojanti nuo 1962 metų ir šiuo metu turinti 171 narį iš daugiau nei 45 šalių (Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Australijos žemynų). Kas antri metai ši organizacija rengia mokslinius simpoziumus, kuriuose dalyvauja tik ICTM nariai, Po simpoziumo pranešimų pagrindu parengti straipsniai skelbiami atskirame leidinyje, kuris patenka į prestižinių mokslo leidinių sąrašą.

31-asis ICTM Etnochoreologijos studijų grupės simpoziumas Lietuvoje turėjo vykti dar 2020 metais, bet dėl pandemijos buvo perkeltas į 2021 metus. Pagrindinis jo organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Etnomuzikologijos katedra, partneriai – Klaipėdos universitetas, Klaipėdos miesto savivaldybės etninės kultūros centras, Etninės kultūros globos taryba ir Lietuvių etninės kultūros draugija. Pagrindinė simpoziumo vieta – Klaipėdos universiteto konferencijų salė Mažoji Aula. Karantino sąlygos apsunkino įprastinį simpoziumo vyksmą, todėl tik dalis simpoziumo dalyvių atvyks į Klaipėdą, o kiti dalyvaus nuotoliniu būdu.

Tarptautinis programos komitetas simpoziumui parinko temą „Šokis ir ekonomika“, o vietos organizacinis komitetas – antrąją temą „Šokio transmisija“. Tiek atvykstantys svečiai, tiek nuotoliniu būdu dalyvaujantys simpoziumo dalyviai bus supažindinti su lietuviškais ir ypač Mažosios Lietuvos papročiais, muzikiniu folkloru ir kitomis tradicijomis, vyks lietuviškų ir kitų tautų šokių mokymai. Tradiciškai simpoziumo dalyviams rengiama ekskursija supažindinant su vietos kultūriniu paveldu, tad šį kartą svečiai turės galimybę apsilankyti ypatingoje Lietuvos vietoje – Kuršių nerijoje.

Simpoziumą remia Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė ir Neringos savivaldybė. Išsamesnė informacija apie simpoziumą skelbiama ICTM internetinėje svetainėje http://www.ictmusic.org/event/31st-symposium-ictm-study-group-ethnochoreology ir specialiai simpoziumui sukurtoje svetainėje http://ictm-ethnochor31st.lmta.lt/