LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėda ir Groningenas: kompleksiškas universitetų bei miestų bendradarbiavimas
31-01-2019

Sausio 31 – vasario 2 dienomis, Klaipėdos universiteto (KU) vadovybė kartu su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku, kuris yra ir KU Tarybos pirmininkas, lankysis Olandijoje, Groningeno mieste. Delegacija susitiks su vieno didžiausių Olandijoje – Groningeno Hanze universiteto ir miesto lyderiais bei Konsule Lietuvai Šiaurės Nyderlanduose Lina Sotničenkaitė van Kesteren.

„Vizito tikslas – aptarti kompleksišką universitetų ir miestų strateginį bendradarbiavimą, kuris grindžiamas inovacijų ekosistemos vystymu“, – sakė laikinasis KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Klaipėdos universitetas, kartu su verslo partnerių ir LR Energetikos ministerijos iniciatyva, aktyviai užmezgė ryšius su daugiau kaip 200 metų veiklos patirtį turinčiu Groningeno Hanze universitetu. 2018 m. birželio 15 d. buvo pasirašyta  sutartis tarp Klaipėdos universiteto, Groningeno Hanze universiteto ir Eindhoveno technologijų universiteto dėl įvairiapusiško bendradarbiavimo.

Partnerystės ištakos susietos su alternatyvios energetikos sritimi. Groningeno Hanze universiteto padalinys Energy Transition Centre – turi stiprų tarptautinį pripažinimą atliekamais eksperimentinės plėtros tyrimais, prototipų vystymu suskystintų gamtinių dujų (SGD) srityje bei taikant biodujų gamybos ir jų konversijos, vandenilio technologijas. Šiuo metu yra intensyviai plečiamos bendradarbiavimo tarp Klaipėdos ir Groningeno Hanze universitetų sritys, apimant ne tik alternatyvią energetiką, bet ir verslumą, antreprenerystę, talentų ugdymą, sveikatos stiprinimo bei kitas sritis.

„KU svarbus bendradarbiavimas su vienu iš tarptautiškiausių bei moderniausių Nyderlanduose Groningeno Hanze universitetu, kuris pagal studentų ir absolventų įkuriamų startuolių skaičių yra vienu iš lyderių verslumo ugdymo srityje Europoje“, – teigė KU Mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė.

Groningenas, dar vadinamas city of talent (talentų miestu) – saugiausias miestas Olandijoje. Čia kas penktas gyventojas – studentas, o pusė gyvenančiųjų – jaunesni nei 35 metų amžiaus. Sakoma, jog Groningene yra laimingiausi studentai. Čia turtingas kultūrinis gyvenimas, puikios sporto galimybės. 2017 m. šis miestas buvo išrinktas geriausiu miestu studentams Nyderlanduose. Tad užmegzti ryšius ir pasisemti gerosios patirties Klaipėdai ypač aktualu: 2021 metais Klaipėda išrinkta Europos jaunimo sostine.

Bendradarbiavimas tarp šių dviejų miestų bei universitetų svarbus ir kalbant apie uostamiesčio strategiją „Mėlynasis proveržis 2030“. Hanze universitete yra plačiai išvystytos mokslo kryptys, kurios siejasi su alternatyvia, gamtą ir aplinką tausojančia, atsinaujinančia energetika, be to Groningenas – unikalias regiono vystymo tradicijas puoselėjantis centras.

Bendras KU vadovybės bei uostamiesčio mero vizitas Groningene – pirmas, tačiau labai reikšmingas, siekiant sutelkti miestų bei universitetų bendradarbiavimą inovacijų vystymu grindžiamam regiono proveržiui.