LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Ketvirtą kartą vyko konferencija, skirta su raidos sutrikimų turinčiais vaikais dirbantiems specialistams

Spalio 18 dieną Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas, kartu su Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namais, jau ketvirtą kartą sukvietė specialistus į konferenciją ,,Kompleksinės integruotos pagalbos inovacijos ir perspektyvos raidos sutrikimų turinčiam vaikui ir šeimai“.

„Džiaugiamės, kad konferencijos dalyvių ir pranešėjų skaičius kasmet tik didėja. Tai rodo, kokia svarbi yra ši tema bei tai, kad apie ją reikia kalbėti. Vaiko raidos sritys yra labai skirtingos, bet jei mes norime, kad jis augtų sveikas, visos tos sritys turi tobulėti vienodai.“, – sakė KU Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė.

Sveikinimo žodį konferencijoms dalyviams tarė KU rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas, Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arūnas Barbšys, Klaipėdos m. savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Deividas Petrolevičius.

Konferencija sutraukė visų su vaiko raidos sutrikimais dirbančių sričių specialistus – logopedus, psichologus, kineziterapeutus, socialinius darbuotojus, bendrosios praktikos slaugytojus ir kitus. Pranešimus skaitė Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto mokslininkai bei kitų, su raidos sutrikimų turinčiais vaikais dirbančių įstaigų atstovai iš įvairių Lietuvos miestų – Kauno, Vilniaus, Visagino, Biržų.

Konferencijos metu specialistai diskututavo apie vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų prieinamumo stiprinimą ir reglamentavimą, naujausias sensorinės integracijos vertinimo metodikas, holistinį požiūrį hipoterapijos taikyme vaikams, turintiems raidos sutrikimų, technologijų įtaką ankstyvajai vaiko raidai, taip pat apie iššūkius, kylančius teikiant pagalbą raidos sutrikimų turintiems vaikams ir kt.