LT   |   EN      Mano KU   |   
„Karjeros dienos 2016“
13-10-2016

„Karjeros dienos 2016“

Siekdamas padėti moksleiviams ir studentams apsispręsti, kokiu keliu eiti planuojant savo ateitį, Klaipėdos universitetas spalio 10–13 dienomis surengė karjeros planavimo renginį „Karjeros dienos 2016“.

Pažinti savo karjeros galimybes renginio dalyviai galėjo apsilankę įvairiuose seminaruose, susitikimuose ir paskaitose su karjeros aukštumas pasiekusiais įmonių vadovais. Paskaitas skaitė Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gintautas Kvietkauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, AB „Vakarų laivų gamykla“ personalo direktorė Ala Minkevičienė ir „Swedbank“ karjeros konsultantas Nerijus Gražulis.

Renginio dalyviai daug naudingos informacijos gavo vykusios kontaktų mugės metu. Joje prisistatė 12 didžiųjų Klaipėdos miesto ir rajono įmonių, Jaunimo darbo centras bei Lietuvos kariuomenė. Įmonės AB „Klaipėdos nafta“, Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Vakarų medienos grupė“, UAB „Litana ir Ko“, AB „Swedbank“, VšĮ „Klaipėdos jūrininkų ligoninė“, UAB „Exadel LT“, UAB „Vlantana“, UAB „Gitana“, UAB „Biuro“, „Western Union“ su Klaipėdos universitetu bendrauja nuolat, remia įvairias studentų veiklas, priima juos atlikti praktiką. UAB „Litana“ atstovas pasidžiaugė, kad nemažai KU studentų, atlikę įmonėje praktiką, vėliau joje ir įsidarbina. Bendrovė „Klaipėdos nafta“ studentams pristatė ne tik praktikos ir karjeros galimybes, bet ir naują studijų programą SGD terminalų inžinerija, kurią rengė kartu su Klaipėdos universitetu. Studentai ir svečiai turėjo galimybę virtualiai apsilankyti SGD laive-saugykloje „Independence“, pažiūrėti trimatį filmą, kaip veikia SGD transportavimo ir paskirstymo grandinė Klaipėdos uoste. AB „Swedbank“ atstovai – KU studentai ir absolventai – renginio dalyviams patarė, kokias studijas rinktis, jei norint tapti šios įmonės kolektyvo nariais ir sėkmingai siekti karjeros.

Moksleiviai turėjo galimybę susitikti su KU studentais, kurie studijuoja pagal mokinius dominančią studijų programą. Tuo pačiu metu apie 50 mokytojų lankėsi seminare pedagogams, jiems įteikti KU Tęstinių studijų instituto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Visas tris dienas fakultetuose vyko renginiai, susitikimai su katedrų absolventais ir darbdaviais.


Andragogika karjeros realybėje

Spalio 11 d. Tęstinių studijų institute, plėtojant karjeros planavimo renginio tematiką, vyko atvira diskusija su Andragogikos katedros dėstytojais, absolventais ir studentais „Andragogika karjeros realybėje“.

Renginyje dalyvavę absolventai noriai pasakojo apie savo karjeros pradžią, galimybes ir perspektyvas baigus andragogikos studijas dalyvauti darbo rinkoje. Diskutuojant paaiškėjo, kad andragogikos studijų (bakalauro ir magistro) metu įgytos kompetencijos ir gebėjimai leidžia dirbti įvairiose darbo rinkos srityse, ypač ten, kur būtina andragoginė prieiga: aukštosiose mokyklose (įvairiose pozicijose), privačiame versle, sporto treneriais ir vairavimo instruktoriais, formaliajame ir neformaliajame švietime, administraciniame, vadybiniame, pastoraciniame darbe ir kt. Diskusijos dalyviai ypač akcentavo studijuojant įgytas ir profesinėje veikloje labiausiai reikalingas kompetencijas: edukacines, tyrimines, vadybines ir bendrąsias.

Studentai noriai uždavinėjo absolventams klausimus, su jais diskutavo, dalijosi ir savo įžvalgomis apie kompetencijas, įgytas studijuojant andragogiką, įgūdžių ir žinių pritaikymo galimybes būsimoje bei esamoje profesinėje veikloje.

Dr. Kęstutis Trakšelys, KU TSI Andragogikos katedros mokslo darbuotojas

 


JTGMF absolventų karjeros keliai ir viražai

Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas, prisidėdamas prie Klaipėdos universitete organizuojamų „Karjeros dienos 2016“ renginių, spalio 11 d. studentus, moksleivius ir dėstytojus pakvietė į susitikimą-diskusiją „JTGMF absolventų karjeros keliai ir viražai“. Džiugu, kad į fakultete organizuojamą renginį atvyko 8 JTGMF absolventai: Greta Srėbalienė (Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos mokytoja, JTGMF doktorantė, Jūrų aplinkos inžinerijos magistratūros studijų programos absolventė); Rūta Žilienė (Lietuvos jūrų muziejaus muziejininkė-biologė, JTGMF doktorantė, Ekologijos ir aplinkotyros magistratūros studijų programos absolventė), Simonas Keliotis (AB „Vakarų laivų gamykla“ inžinierius, Elektros inžinerijos bakalauro ir Laivyno techninės eksploatacijos magistratūros studijų programų absolventas); Nerijus Strazdauskas (AB „Klaipėdos nafta“ vyresnysis vadybininkas, Uosto technologijos bakalauro ir Jūrų uostų valdymo magistratūros studijų programų absolventas), Sieniutis Narūnas (UAB „Bega“ Krovinių ekspedijavimo skyriaus vadovas, Uosto technologijų bakalauro ir Jūrų uostų valdymo magistratūros studijų programų absolventas); Martynas Ambrozaitis (AB „Klaipėdos nafta“ Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo Eksploatacijos skyriaus vyresnysis technologas, Chemijos inžinerijos bakalauro studijų programos absolventas); Martynas Simutis (UAB „Gitana“ produktų vadybininkas, Technologijų valdymo magistratūros studijų programos absolventas); Lukas Norkevičius (UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“ inžinierius, Laivo inžinerijos bakalauro studijų programos absolventas, studijuoja laivų projektavimą ir statybą magistrantūros studijų programoje).

Renginys prasidėjo nuo trumpo absolventų prisistatymo. Jie papasakojo, kur ir ką dirba, kaip atrodo jų darbo diena, pasirodo, vieniems ji prasideda nuo didelio puodelio kavos ir laiškų skaitymo, kitiems – nuo plaukimo keltu, žuvies atšildymo ir delfinų maitinimo. Vėliau prasidėjo diskusija studentų pateiktais klausimais, kuriuos visą savaitę prieš renginį jie galėjo mesti į specialią klausimų dėžutę. JTGMF absolventai, atsakinėdami į klausimus, akcentavo inžinerinių specialybių poreikį, negailėjo patarimų studentams, kaip padaryti įspūdį darbdaviui, pabrėžė svarbiausias savybes, tokias kaip universalumas, mandagumas, motyvacija, reiklumas sau. Be to, paminėjo, kad labai svarbu nuolat tobulėti, mokytis kalbų, gerai išmanyti IT.

Be rimtų temų, absolventai su šypsena prisiminė pirmakursių krikštynas, praktiką miške, „cementovkę“, studijas užsienyje („Erasmus“), magistrantūros studijas, kai tarp dėstytojų ir studentų susiklosto kolegiški santykiai.

Renginio pabaigoje absolventai susirinkusiems Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos moksleiviams (lydinti mokytoja Marina Kostikova) ir studentams patarė niekad nenuleisti rankų, siekti savo tikslo, nes, „jei durys neatsidaro, visada gali įlipti pro langą, tereikia labai panorėti“.

JTGMF administracija

 


Dėkojame visų fakultetų absolventams, kurie atrado laiko apsilankyti fakultetuose ir sutiko pasidalinti savo sėkmės istorijomis, patarimais, kurie, tikime, padės moksleiviams ir studentams apsispręsti, kokiu keliu eiti planuojant savo ateitį.

Tikėtina, kad tokio pobūdžio renginiai, kai absolventams ir studentams sudaromos sąlygos susitikti ir aptarti profesines veiklas, karjeros galimybes, pasidalyti studijuojant įgytomis žiniomis, turėtų tapti tradiciniu.