LT   |   EN      Mano KU   |   
Kalbų kursus KU pradėjo organizuoti ir užsienyje
16-04-2020

2020 m. vasario viduryje (kai dar nebuvo paskelbta apie pandemijos grėsmę!) Klaipėdos universiteto (KU) Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto (SHMF) Lituanistikos ir užsienio kalbų centro (LUKC) kalbų kursų rengėjos įvykdė senokai svarstytą projektą – suorganizavo specialius ispanų kalbos kursus Kadiso universitete (Universidad de Cádiz, UCA), kuris jau daugelį metų yra KU partneris pagal ERASMUS+ programą.

Šiai mokomajai-pažintinei kelionei buvo ilgai bei kruopščiai ruoštasi ir viskas parengta pačiomis ekonomiškiausiomis sąlygomis – skrydžiai, apgyvendinimas, savaitės trukmės kursai, kultūrinė programa su ekskursijomis. Ten vyko kelios KU ispanų kalbos kursantės kartu su grupe „Ąžuolyno“ gimnazijos ispanų kalbos besimokančių moksleivių. Vasaris Atlanto pakrantėje maloniai pasitiko kaip tikra vasara, net iki 200C!

Specialiai parengta ispanų kalbos mokymo programa pavadinta „Taller de inmersión en la lengua española y su cultura“. Dėkojame charizmatiškajai CSLM darbuotojai Dr. María del Carmen Fernández, atsakingai už tarptautinius ispanų kalbos mokymo projektus, maloniai nustebinusiai organizaciniu lankstumu. Mokymus vedė dr. Macarena Gómez Cabrales, kuri mokomąją programą sumaniai įtraukė visus, kad ir skirtingą ispanų kalbos lygį turinčius kursų dalyvius ir liko labai patenkinta pasiektais rezultatais. Beje, ji entuziastingai stengėsi išmokti ne vieną lietuvišką žodį – ir išmoko.

Kelionės dalyviai puikiai įvertino ir kultūrinę-pažintinę programą, kurią, kaip minėta, parengė pačios KU LUKC darbuotojos. Kadisas įkurtas daugiau kaip prieš 3000 metų, tad muziejuose ir kitose lankytinose vietose stulbina paveldas, išlikęs nuo finikiečių, romėnų laikų. Spėta nuvykti ir į kitas vietoves: Cheresą, Seviliją ir netgi Gibraltarą. Tačiau liko laiko ir laisvalaikiui Kadise – susipažinti su tenykščiu gyvenimo būdu, tradiciniais patiekalais, taip pat pasivaikščioti Atlanto paplūdimiais ir krantinėmis. Pasisekė pamatyti ir autentišką flamenco.

Šis bandomasis projektas gimė iš gražaus bendradarbiavimo tarp fakultetų ­– KU SHMF ir Kadiso universiteto Filosofijos ir filologijos fakulteto (Facultad de Filosofía y Letras), kuriame tarptautinius ryšius sėkmingai kuruoja fakulteto prodekanas Tarptautinių ryšių plėtrai ir infrastruktūrai dr. Rafael Vélez Nuñez. Jo dėka KU LUKC užmezgė ryšius su UCA Šiuolaikinių kalbų mokymo centru (CSLM, Centro Superior de Lenguas Modernas). Taigi jau keletą metų tarp abiejų centrų vyksta bendradarbiavimas: prieš porą metų ten pravesta keletas atvirų paskaitų –  trumpas lietuvių kalbos ir kultūros kursas (lekt. J. Derukaitė), beje, sulaukęs net kelių grupių klausytojų. Kursus tada padėjo organizuoti CSLM darbuotojas Dr. Arkaitz Errazkin Prieto.

Grįžtant prie vasario mėnesio įvykusių kursų Kadiso universitete, ten dalyvavę klaipėdiečiai sako, jog tai buvusi ypatinga patirtis ir kad „norėtųsi ilgesnių kursų!“. Taip, galima organizuoti ir ilgesnės trukmės programas arba tiesiog rinktis ten reguliariai pagal tvarkaraštį vykstančius kursus, skelbiamus UCA tinklalapyje. Baigiant norisi pabrėžti, kad ši mokomoji kelionė buvo ypač naudinga pačioms KU kalbų kursų rengėjoms. Nors Kadiso universiteto kalbų mokymo centras yra didelis institutas ir turi savo organizacinį bei finansavimo modelį, vis dėlto abiejuose centruose vykdoma tokia pati veikla, tad yra ko pasimokyti. Pabrėžtina ir tai, jog ispanų kaip užsienio kalbos mokymas (ELE) turi ilgas ir plačias tradicijas, tad ta patirtis yra labai vertinga kalbų mokymo metodikai apskritai.

Taigi belieka tikėtis, kad šis bandomasis projektas bus tęsiamas. Galima pasvarstyti ir apie panašias programas kitose šalyse, tuo prisidedant prie bendros Klaipėdos universiteto tarptautiškumo plėtros.

Jūratė Derukaitė, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto

Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė