LT   |   EN      Mano KU   |   
Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete nuo šių metų rugsėjo bus ruošiami SGD terminalų inžinieriai (video)
02-05-2016

Gamtinės dujos – tai švarus aplinkai ir saugus naudoti energijos šaltinis, kurių gausių išteklių mūsų planetoje užteks kelioms ateitiems kartoms. Iki ekstremalių temperatūrų atšaldytos gamtinės dujos virsta į skystą būvį arba SGD – suskystintas gamtines dujas.

Jau pusę amžiaus SGD saugiai, patogiai ir ekonomiškai transportuojamos dujovežiais iš tolimiausių pasaulio vietų. Pagal suvartojimą gamtinės dujos yra sparčiausiai augantis iškastinis kuras Žemėje, kurių vaidmuo kasdieniame gyvenime tik didės.

Klaipėdoje pastatytas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, kuris sutrumpintai vadinamas SGD terminalu, yra Lietuvos energetinės nepriklausomybės garantas. Šio ir kitų Europos ir pasaulio SGD terminalų priežiūrai reikalingi naujų kompetencijų specialistai – SGD terminalų inžinieriai.

Naujų specialistų ruošimui susivienijo bendrovės „Klaipėdos nafta“, Vakarų laivų gamykla“, „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“ ir Klaipėdos universitetas. Nuo šių metų rugsėjo SGD terminalų inžinieriai bus ruošiami Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete. Tai nauja ir išskirtinė studijų programa Lietuvoje.