LT   |   EN      Mano KU   |   
Judėjimo negalią tyrinėjanti KU mokslininkė skaitė paskaitas Kipre
20-11-2018

Š. m. spalio pabaigoje, Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centro docentė dr. Jolita Viluckienė stažavosi Kipre, Larnakos mieste esančiame CDA koledže (CDA Colledge, Research Centre In Intelligence & Strategic Studies, Cyprus). Stažuotė vyko pagal ES Erasmus+ mainų programą „STAFF MOBILITY FOR TEACHING“.

Viešnagės metu buvo pasidalinta ir apsikeista gerąja patirtimi su CDA koledžo dėstytojais, kurie dirba su užsienio studentais anglų kalba. Paskaitų ir seminarų metu studentai ir jaunieji mokslininkai gilino statistinių metodų taikymo žinias ir įgūdžius su statistine programine įranga SPSS vadybos, ekonomikos ir/ar rinkodaros mokslų tyrimuose.

Vizito metu CDA koledžo tarptautinio biuro Erasmus programos koordinatorius  dr. Stelios Georgiou supažindino KU mokslininkę su išskirtine asmenybe – Stelios Nicolaou. Jis 1989 m., būdamas 31 m. amžiaus, susirgo išsėtine skleroze. Vyras iki šiol aktyviai gyvena ir dirba, gindamas sergančiųjų šia liga teises, kaip Larnakos miesto išsėtinės sklerozės asociacijos prezidentas.

Kipre šios ligos paliestų žmonių yra apie 2000, tad šios asociacijos tikslas – padėti sergantiems ir jų šeimos nariams su slaugos namų sąlygomis priežiūra, kompensacine technika, fizioterapija ir psichologiniu palaikymu.

Susitikimų metu dr. J. Viluckienė pasidalino savo ilgamečiais tyrinėjimais apie fenomenologines patirtis žmonių, kurie prikaustyti prie neįgaliųjų vėžimėlio: kaip jie mato ir interpretuoja aplinkinį pasaulį, kaip jie kuria socialinius tinklus ir kaip tokių žmonių socialumui padeda IT.

Stelios Nicolaou, kuris juda elektriniu neįgaliojo vežimėliu, susidomėjo šiais tyrimais ir planuoja atvykti į Lietuvą. Jis ketina pasidalinti savo patirtimi apie išsėtinės sklerozės asociacijų ir mokslo institucijų bendradarbiavimą ir nori megzti dalykinius ryšius, kurie padėtų gerinti išsėtine skleroze sergančių žmonių Lietuvoje gyvenimo kokybę.