LT   |   EN      Mano KU   |   
Jubiliejinėje KU Lietuvių kalbos vasaros akademijoje – daugiau nei 100 dalyvių, reali bei virtuali erdvės ir nauja veikla
13-07-2021

XX – tokio jubiliejaus sulaukė Klaipėdos universiteto (KU) Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija. Tai – mėnesio trukmės kalbos ir kultūros kursai kitakalbiams, vyksiantys nuo liepos 16 d. iki rugpjūčio 12 d.

Pirmąsyk kartu vyks ir kontaktiniai kursai Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete (SHMF), ir tiesioginio vaizdo nuotoliniai. Atitinkamai išaugo dalyvių, grupių ir dėstytojų skaičius. Šiuo metu registruota daugiau nei 100 dalyvių, iš kurių maždaug pusė mokysis kontaktiniuose kursuose, kita pusė – nuotoliniuose. Iš jų 38 dalyviai yra Švietimo mainų paramos fondo (ŠMPF) programos dalyviai – užsienio aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai, tyrėjai ir užsienio lietuviai.

Nusprendus vėl organizuoti kontaktinius kursus (nes 2020 m. vasaros ir 2021 m. žiemos kursai vyko tik nuotoliniu būdu), iškilo daug papildomų rūpesčių: užsieniečių atvykimo ribojimai, izoliacija, higienos normų laikymasis. Tačiau kol kas viskas vyksta sėkmingai, pirmieji atvykusieji jau gavo neigiamus testų atsakymus.

Kaip ir per žiemos nuotolinius kursus, gausiausia dalyvių dalis yra baltarusiai (apie 40): KU remia dėl politinių priežasčių emigruojančius šios šalies piliečius. Toliau pagal dalyvių skaičių rikiuojasi grupė iš Venesuelos, Ukrainos ir Sakartvelo. Iš viso sulaukta norinčiųjų mokytis iš 31 šalies.

Be lietuvių kalbos ir kultūros kursų pirmąkart bus vykdomos lituanistinės studijos užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams. Ši veikla organizuojama irgi pagal ŠMPF programą. Iki šiol tokias studijas vykdė VU ir VDU. Organizatoriai tikisi, kad šios studijos susilauks sėkmės, nes suformuota puiki dėstytojų – pedagogikos, psichologijos, etnologijos, lituanistikos specialistų komanda. Šiose studijose dalyvaus 18 mokytojų iš 11-os šalių, 7 iš jų atvyksta į kontaktinius kursus. Šiai veiklai vadovauja dr. Kristina Blockytė-Naujokė.

Kalbos kursuose numatytos 8 grupės pagal 5 kalbos mokymo lygius. Visai pradedančiųjų – apie 40. Šalia kalbos pamokų vyks plati kultūros pažinimo veikla: edukacijos, ekskursijos ir vakaronės bus organizuojamos ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu. Ypač jaudinantys būna mišriu būdu vedami renginiai, kai susijungia atvykusieji dalyviai ir žmonės, esantys įvairiuose pasaulio kampeliuose, skirtingose laiko zonose. Net ir kursų organizatorių komandoje dirba žmonių, esančių užsienio šalyse.

Visame šiame didžiuliame vasaros projekte dirba 10 kalbos dėstytojų, 6 organizatoriai, taip pat keli savanoriai mentoriai – kursų alumnai ir vertėjos – taip pat savanorės kursų alumnės. Juos vienija meilė lietuvių kalbos ir kultūros studijoms, sujungianti žmones ne tik vieneriems ar keleriems kursams, bet ir platesniems bendrystės ryšiams.

Kursų atidarymo šventė mišriu būdu vyks liepos 16 d., penktadienį, 12.15 val. KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete (204 aud.).

Jūratė Derukaitė

KU SHMF Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė