LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
Įvertinti projekto metu sukurti prototipai

2015 metų rugsėjo 17 dieną Klaipėdos mokslo ir technologijų parke vyko INOVEKS projekto (http://www.mita.lt/lt/projektai/inoveks/) metu sukurtų prototipų vertinimas. Klaipėdą šiame respublikiniame projekte, kuriame iš viso dalyvauja 15 partnerių iš visos Lietuvos, atstovauja Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Projekto metu sukurtos dvi naujos technologinės įmonės MB Hitmiksas ir UAB Inotecha, kurios rinkoje pristatė savo inovacijų modelius – prototipus. Šie prototipai ir buvo įvertinti komisijos posėdyje. Komisijos nariai – mokslo ir verslo atstovai – įsitikino, kad abu įrenginiai puikiai veikia, atitinka aprašymus bei visus projekte numatytus kriterijus.

UAB Inotecha įkūrėjai Tomas Eglynas ir Mindaugas Jusis pristatė savo išradimą, pavadinimu SPUSS. Tai išmani, kilnojama ir universali apsaugos sistema, kurios modulyje kartu su valdymo sistema yra integruoti įvairaus tipo jutikliai: garso, judesio, šviesos, temperatūros, drėgmės, ir kt. Esminis SPUSS pranašumas – tai išmaniosios apsaugos sistemos mobilumas, užtikrinantis vartotojui patogumą, bei galimybė papildyti apsaugos sistemas atitinkamais moduliais, maksimaliai pritaikant prie vartotojo poreikių.

MB Hitmiksas vadovas Edgaras Artemčiukas pristatė savo sukurtą sferos formos įrenginį, skirtą žmogaus-kompiuterio sąveikai (angl. Human–computer interaction). Įrenginį sudaro delno skersmens dydžio sfera, kurioje yra mikrovaldiklis, jutiklių masyvas ir kiti elektronikos komponentai. Įrenginio taikymo sritys – žaidimai, papildytos realybės aplikacijos, kompiuterinės pelės analogas, dronų valdymas.

Ritos Gorodeckienės nuotraukos