LT   |   EN      Mano KU   |   
Išvažiuojamojo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio dalyvių sprendimas: rekomenduoti Vyriausybei steigti Universiteto ligoninę Klaipėdoje
24-09-2021

Klaipėdos universitete šiandien įvyko LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto išvažiuojamasis posėdis. Komiteto nariai ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai ikipiet aplankė 3 uostamiesčio ligonines – Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Vaikų, bendravo su jų vadovais. Popietę prasidėjusiame posėdyje, kuriame dalyvavo Klaipėdos vadovai, Tarybos nariai bei uostamiesčio sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, svarstyta Lietuvoje planuojama Asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma ir galimi sprendimai Klaipėdai.

Išvažiuojamasis posėdis surengtas Klaipėdoje po miestui atstovaujančių Seimo narių ir grupės uostamiesčio miesto Tarybos narių kreipimosi į šį komitetą dėl būtinybės reformuoti esamą sveikatos priežiūros įstaigų tinklą Klaipėdoje.

Posėdžio dalyvių pasisakymuose šis susitikimas ne kartą įvardintas istoriniu. Esą 30 metų uostamiesčio sveikatos priežiūros sistema nereformuojama, esamas ligoninių tinklas neefektyvus, o valstybėje numatomai sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkai aplenkus Klaipėdą, uostamiestis ir jo žmonės prarastų istorinę galimybę. „Esame istorinėje kryžkelėje. Nuo šiandienos posėdžio labai daug kas priklauso“,- teigė klaipėdietis Seimo narys Audrius Petrošius. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys situaciją Klaipėdoje apibūdino vaizdžiai: esą uostamiestis yra apsėstas pertvarkos baimės virusu.

Pranešimą – viziją apie numatomą Asmens sveikatos priežiūros įstaigų reformą pristačiusi LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Odeta Vitkūnienė pristatė ir vieną iš esminių pertvarkos principų, kuris bus teikiamas svarstyti politikams ir ministerijai – trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) steigti po vieną aukščiausio lygmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią Universiteto ligoninę, jos steigėjų teises perduodant Universitetui ir Sveikatos apsaugos ministerijai, taip užtikrinant paslaugų kompleksiškumą, kokybę ir operatyvumą, geografinį prieinamumą bei valstybės pasirengimą įvairioms grėsmėms. Universiteto ligoninę Klaipėdoje numatoma steigti jungiant dabartinę Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų, Vaikų ligonines bei Palangos reabilitacijos centrą.

Svarstomu klausimu posėdyje pasisakė Klaipėdos miesto vadovas Vytautas Grubliauskas, akcentavęs, jog planuojamos reformos vertinimams stokojama informacijos, o sprendimą dėl sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos priims miesto Taryba.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas po posėdžio sakė, jog ši iniciatyva sveikintina ir labiausiai bus naudinga pacientams, neretai patiriantiems nepatogumų dėl mieste esančių skirtingo pavaldumo ligoninių, skirtingų jų priėmimo tvarkų ir paslaugų. „Suskaldytos jėgos nėra efektyvios. Klaipėdos mieste šiuo metu turime 4 stacionarines paslaugas teikiančias ligonines. Visos jos skirtingo pavaldumo. Ir tai tikrai nėra naudinga pacientui, jei jis yra vežiojamas iš vienos įstaigos į kitą, nes čia, pasirodo, ne priėmimo diena“,- sakė KU vadovas.

Tam, kad būtų įgyvendinta Sveikatos reikalų komiteto rekomendacija dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos Klaipėdoje turės bus keičiamas LR sveikatos priežiūros įstatymas, leidžiantis universitetinių medicinos centrų steigėjais ir dalininkais tapti tik gydytojus rengiančioms aukštojo mokslo įstaigoms. Sveikatos reikalų komiteto pirmininko A. Matulo teigimu, toks sprendimo projektas jau registruotas Seime. Jį priėmus, savo žodį turės tarti Klaipėdos miesto taryba, šuo metu valdanti dvi iš numatomų jungti ligoninių – Klaipėdos universitetinę ir Vaikų ligonines.

Įgyvendinus pertvarkos planus ir įkūrus Universitetinį medicinos centrą Klaipėdoje jam žadamos didelės valstybės investicijos.