Šių metų gegužės 6 – 11 d. bakalauro Socialinės ekonominės geografijos ir regionistikos trečiojo kurso studentai buvo išvykę į tolimąją praktiką Čekijoje.
Kiekvienas geografijos studentas buvo pasiruošęs savo kolegoms pristatyti surinktą informaciją apie šalį ir atskirus jos miestus. Studentai vieni kitiems pasakojo apie Čekijos demografiją ir gyventojų geografiją, rekreacijos ir turizmo geografiją, kultūrų geografiją, paveldo geografiją, transporto geografiją, etnogeografiją, Čekijos kraštovaizdį, pramonę, balneologinius kurortus.
Taip pat buvo aplankytos apleistos teritorijos, stebėjome apleistų teritorijų konversijos procesus. Kiekvienas studentas Čekijoje turėjo galimybę stebėti ir analizuoti miestų urbanistinę raidą, viešąsias erdves, gatvės meną, subkultūras, lankomų objektų socialinę aplinką, parduotuvių prekių asortimento įvairovę šalyje, lyginti kainas, paslaugų kokybę.
Susipažinome su Karolio Didžiojo universitetu, kuris buvo įsteigtas 1348 metais. Šis universitetas siejasi su Lietuva. 1380 metais čia studijavo pirmieji studentai iš Lietuvos. Manoma, kad pirmieji studentai priklausė algirdaičių dinastijai. 1397 metais universitete, karaliaus Jogailos žmonos karalienės Jadvygos dėka, buvo įkurta Lietuvių kolegija. Šiandien pagal akademinių mainų programą „Erasmus+“ Karolio Didžiojo universitete kasmet studijuoja nuo 20 iki 30 Lietuvos studentų.
Turėjome unikalią galimybę pabendrauti su čekų profesoriais apie geografijos mokslą ir studijas. Neišdildomą įspūdį paliko bendravimas su prof. Tomaš Kučera bei dr. Jirži Vagner. Sužinojome, kad Karolio Didžiojo universitete geogafiją studijuoja apie 480 studentų, iš kurių 180 bakalauro studijose, 120 magistro studijose ir apie 180 geografijos doktorantūros studijose. Visiems studentams, kurie studijuoja čekų kalba, valstybė suteikia nemokamas visų trijų pakopų studijas.